БЕЗ ОВЕ ПОТВРДЕ НЕМА ПЕНЗИЈЕ: До краја децембра треба да доставите један папир

СВИ пензионери из Србије који пензије добијају из Завода за пензијско и инвалидско осигурање Словеније требало би да им доставе потврду о животу најкасније до краја децембра.

БЕЗ ОВЕ ПОТВРДЕ НЕМА ПЕНЗИЈЕ: До краја децембра треба да доставите један папир

Новости

Завод је доставио обавештење да је, крајем октобра 2020. године, својим корисницима пензија са пребивалиштем у иностранству поштом послао образац потврде.

Изузетно, због ванредних околности повезаних са епидемијом, словеначки носилац ће на захтев корисника исплаћивати чекове и до три месеца након наведеног рока, уколико пензионер није у могућности да потврду овери, али су дужни да у продуженом периоду доставе уредно оверени доказ.

Потврде о животу послате су само на адресе корисника словеначких пензионера који нису укључени у електронску размену података о чињеници смрти која постоји између надлежних носилаца пензијског осигурања Србије и Словеније.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији

"ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА" Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији

У ИНТЕРВЈУУ за црногорски "Дан", Вилијам Монтгомери, бивши амерички амбасадор у СР Југославији, осврнуо се на ситуацију на Косову и Метохији.

15. 05. 2026. у 13:16

Коментари (1)

СКАНДАЛ КАКАВ СПОРТ НЕ ПАМТИ! Репрезентативац Јапана згрозио целу нацију