ДОКТОР КОН ОДГОВОРИО НА ЗАБЛУДЕ О НОШЕЊУ МАСКИ: Ставови су се променили, ако их сви носимо - заштита је 99 одсто!

Новости онлине

21. 10. 2020. у 08:17

ЕПИДЕМИОЛОГ Предраг Кон, члан Кризног штаба за борбу против вируса објавио је на Фејсбуку да је заштита од вируса чак 99 одсто ако сви носимо маске.

ДОКТОР КОН ОДГОВОРИО НА ЗАБЛУДЕ О НОШЕЊУ МАСКИ: Ставови су се променили, ако их сви носимо - заштита је 99 одсто!

Фото: Танјуг

Он је истакао да је мењање ставова о маскама последица су најновијих истраживања, а посебно недвосмислених разлика у успешности сузбијања пандемије тамо где се маске масовно користе у односу на земље где се не користе.

- Став СЗО на почетку пандемије је био да има смисла да маску користи само заражена особа како би спречила пренос инфекције. Данас се говори да уколико сви носе маске и држе дистанцу заштита је близу 99%.

Кон је навео да уколико само једна особа носи маску, а остали не, заштита само 30 одсто у непосредној околини.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
Kari’s on fire  – Пешић се враћа на клупу Пирота!

Kari’s on fire – Пешић се враћа на клупу Пирота!

СВУДА пођи, кући дођи – Пешић се враћа на клупу Пирота! Како Mozzart спорт сазнаје, селектор кошаркашке репрезентације Србије преузима још један важан задатак и диже цео свој родни крај на ноге! Ова одговорна дужност поверена му је у великој акцији Фондације Моззарт и КСС-а, а свечана промоција заказана је за суботу, 21. јун у 20.00 часова на Омладинском стадиону у Пироту!

19. 06. 2025. у 13:00

Коментари (2)

РУСИЈА НА НОГАМА: Путин објаснио шта је главни задатак власти