ВАЂЕЊЕ ЗУБА УМАЛО ГА КОШТАЛО ЖИВОТА: Трајко Стојановић из Андријевице четири године се лечи због последица, како тврди, лекарске грешке

Ш. МАРОВИЋ

14. 10. 2020. у 16:42

КАКО обично вађење зуба може да угрози живот и направи велики проблем, а да цео случај заврши пред судом, најбоље зна Трајко Стојановић из Андријевице.

ВАЂЕЊЕ ЗУБА УМАЛО ГА КОШТАЛО ЖИВОТА: Трајко Стојановић из Андријевице четири године се лечи због последица, како тврди, лекарске грешке

Клинички центар Црне Горе

Њему су 20. августа 2016. због отока и бола у доњој вилици лекари из Берана дали упут за Подгорицу да би га извадио. Тада почињу муке које до данас нису решене, а случај је завршио на суду уз одштетни захтев од 100.000 евра. Ових дана предстоји му и још једна операција на ВМА у Београду.

У Клиничком центру Црне Горе, докторка М. А., те 2016. одобрила је вађење зуба, а компликације које су после тога уследиле донеле су несрећном човеку бројне невоље.

- Неправилно давање инјекције, а имао сам четири убода, резултирало је прекидањем живца, па нисам могао да говорим годину дана, а дошло је и до тровања крви - каже Стојановић, за "Новости". - Вилице су ми биле потпуно затворене, а доктори у Беранама рекли су ми да ми спаса нема. Једино решење је било да хитно одем у Београд на ВМА. Уз добру терапију и велики труд лекара ове медицинске установе, успео сам да се извучем. Дугујем велику захвалност тим људима.

Таман када је помислио да је мукама дошао крај и да је проблем решен, Трајко је добио свакодневне и неподношљиве болове у глави и левом оку. Једном у три месеца прима инјекције које му стижу из Београда, а за сваку је потребно издвојити 300 евра, док се "обичним" инјекцијама против болова које је примио - број и не зна.

Све компликације које су задесиле стаменог човека, завршиле су и на суду. Трајко је са својим тимом адвоката тужио Клинички центар Црне Горе због, како тврди, неадекватне терапије и кардиналне грешке лекара која му је променила живот из корена, а тражена је одштета од 100.000 евра.

- Пошто је у Основном суду у Подгорици превелика гужва, случај је пребачен у Никшић - прича, за наш лист, Трајков адвокат Дарко Ћосовић. - Клинички центар не жели поравнање, нити да призна грешку лекара. Неколико пута смо изашли на рочиште, али резултата још нема. У последње две године готово се ништа није померило са мртве тачке, а због короне је само одложено разрешење ситуације.

Трајко Стојановић је, суочен са бројним здравственим потешкоћама, нагло смршао, дисање му је отежано, а последица свега су и срчани проблеми. Операција је била заказана за 18. мај, али је због компликација и новог таласа вируса корона, била одложена до даљег. Ипак, њему је пре неколико дана стигла вест коју је, с радошћу дочекао.

ДВЕ ОПЕРАЦИЈЕ И ГАМА НОЖ

КАКО нам је рекао Трајко Стојановић, доктори ВMA су вештачењем утврдили да су потребне две операције и лечење гама ножем. Они инсистирају на томе да се захвати на потиљку и доњој вилици обаве што је пре могуће, јер се здравствено стање човека из Андријевице све више погоршава. Трајку је , недавно, мејлом потврђено да је операција планирана за 16. октобар на ВМА у Београду. Такође, надзор над овим замршеним случајем преузело је Министарство здравља Републике Србије, а са њим је упознато и ресорно министарство. Сада Трајку предстоји ризична операција и нада да ће му врсни лекари ВМА коначно решити петогодишњи проблем, који му стоји као омча око врата.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ДУГОРОЧНА ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ДО КРАЈА АВГУСТА: Тек нас чека пакао и температурни рекорди - лето се не предаје

ДУГОРОЧНА ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ДО КРАЈА АВГУСТА: Тек нас чека пакао и температурни рекорди - лето се не предаје

НАЈНОВИЈА временска прогноза евопских стручњака за август показује прохладнији почетак месеца у централним деловима Европе, али се већ наговештава повратак суптропског гребена и новог таласа врелог времена. Услед присуства ниског притиска на северу континента, стварају се услови за нови топлотни талас који ће погодити већи део Европе, пише Severe Weather Europe.

04. 08. 2025. у 20:19

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)

ШИПТАРСКИ терориста и бивши истакнути припадник терористичке ОВК Халили Лулзин, ухапшен је данас у Свилајнцу, у заједничкој акцији Безбедносно-информативне агенције, Службе за откривање ратних злочина УКП МУП-а Републике Србије, а у сарадњи са Тужилаштвом за ратне злочине.

22. 07. 2025. у 20:54

Коментари (1)

КАКАВ ЖРЕБ! Црвена звезда сазнала против кога игра за пласман у Лигу шампиона!