РХМЗ УПОЗОРАВА НА НЕВРЕМЕ: Стижу нам пљускови и непогоде - од викенда потпуна промена времена
НА југозападу Србије, на југу Баната и Шумадије, као и у западном Срему и Бачкој данас до 17.05 сати понегде се очекује краткотрајна киша или пљусак са грмљавином, најављује Републички хидрометеоролошки завод.
Фото: А. Станковић
Према најави, у току ноћи од петка ка суботи, али и у суботу и недељу очекује се јаче наоблачење с кишом, пљусковима, грмљавином и падом температуре за 10 до 15 степени.
Пред нама су још три летња дана, наводи на свом Фејсбук профилу метеоролог "Wеатхер2Умбрелла", Ђорђе Ђурић. Викенд нам доноси снажан циклон и право јесење време.
- Данас топло, алиувече после дужег времена очекују се локални пљускови са грмљавином и то у већем делу Србије. Максимална температура данас до 29-30°Ц - наводи он.
Током четвртка и петка изнад Атлантика ће се налазити снажни циклони, који ће се премештати преко севера и запада Европе. Истовремено, изнад источне Европе и Русије очекује се антициклон.
Фото: Принтсцреен/РХМЗ
- У Србији током четвртка претежно сунчано и топло. Температура до 29°Ц, у Београду до 28°Ц. Циклонска активност са запада Европе и хладни фронт при преласку преко Алпа, створиће секундарни циклон изнад севера Италије. Србија ће у петак налазити у предњем делу овог циклона и преовладаваће снажна јужна струјања. Максимална температура биће до 31°Ц. Уједно, очекује се и наоблачење, али ће бити суво и спарно.
Овај циклон наставиће пут преко северног Јадрана ка нашем подручју и током суботе ће додатно да ојача и премештаће се својим центром преко Панонске низије. Очекује се драстичан пад ваздушног притиска, а вредност у центру циклона биће 992 мб.
Осетнији пад температуре за викенд
- Овај циклон донеће Србији током викенда облачно и ветровито време са кишом, пљусковима и грмљавином. Очекује се да падне од 10 до 30 мм кише по квадратном метру, локално и преко 40 мм. У суботу у првом делу дана, Србија ће и даље бити у предњем делу циклона и у систему јаког јужног струјања, а од поднева се очекује продор хладног фронта и прелазак центра циклона, па ће ветар бити у скретању на северозападни. Очекује се осетнији пад температуре, па ће након јутарњих и преподневних 18 до 24°Ц, после подне и увече температуре бити око 15°Ц - наводи Ђурић.
У недељу ће у Србији бити веома свеже, уз максималне температуре од 15 до 20°Ц, у Београду до јесењих 16°Ц. Очекује се северозападни ветар, а удаљавањем центра циклона, очекује се пораст ваздушног притиска.
Почетком следеће седмице биће променљиво облачно и свеже, понегде са слабом кишом. Потом се очекује постепена стабилизација времена и пораст температура.
Кад да очекујемо Михољско лето?
Почетак октобра донеће топлије време, а око 3-4. октобра започело би Михољско лето, уз температуре око и преко 25°Ц, а максималне вредности достизале би и 28°Ц.
Иначе, прошлогодишњи октобар био је екстремно топао, уз температуре до краја месеца до 28-29°Ц. Тај октобар имао је више сунчаних сати и број дана са температурама изнад 25°Ц него мај, подсећа Ђорђе Ђурић.
(Телеграф)
Препоручујемо
НАСТАВНИ ЦЕНТАР "МАКИШ": Завршне припреме за промоцију будућих полицајаца (ВИДЕО)
23. 09. 2020. у 17:00
КОРОНА ПРЕСЕК ЗА СРБИЈУ: Још 81 особа заражена вирусом, преминуо један пацијент
23. 09. 2020. у 15:10
БИЗАРНА ЗАПЛЕНА НА ГРАНИЦИ: Цариници зауставили Пироћанца и пронашли нешто несвакидашње
23. 09. 2020. у 12:10
ВЕНЕЦУЕЛА ПОСЛЕ ОДВОЂЕЊА МАДУРА: Трамп најавио нови напад, транзицију спроводимо до краја; ЦИА учествовала? (ФОТО/ВИДЕО)
У ГЛАВНОМ граду Венецуеле, Каракасу, одјекнуле су експлозије, а град су у ниском лету надлетали авиони, јављају светски медији. Амерички председик Доналд Трамп објавио је да је председник Венецуеле Николас Мадуро ухваћен заједно са супругом и пребачен из земље.
03. 01. 2026. у 07:45 >> 18:31
РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета
РУСИЈА је померила своје планове за директну агресију са 2030. на 2027. годину, а Европа је све гласнија о ризику од директног сукоба, у којем би се балтичке државе могле наћи под окупацијом.
20. 12. 2025. у 09:41
Провокативни селфи из каде, Аница Лазић мокра до коже (ФОТО)
НА ОБЈАВЉЕНИМ снимцима и фотографијама Аница се најпре појавила у баде-мантилу, опуштена и ненаметљива, да би потом поделила и кадар из каде.
03. 01. 2026. у 11:51
Коментари (0)