ПОРУКА ИГУМАНА ВИСОКИХ ДЕЧАНА: Српске светиње бранимо истином и молитвом!

Д. З.

14. 09. 2020. у 13:15

ВЕРНИ народ и монаштво на Косову и Метохији за српске светиње се бори истином и молитвом сусрећући се са Богом и једно са другима.

ПОРУКА ИГУМАНА ВИСОКИХ ДЕЧАНА: Српске светиње бранимо истином и молитвом!

Архива Новости / Фото: А. Станковић

- Ovo je između ostalog na svom tviter nalogu poručio otac Sava Janjić, iguman manastira Visoki Dečani a povodom svojatanja srpskih pravoslavnih svetinja od strane Albanaca.On je u postu na pomenutoj društvenoj mreži naglasio da “niti smo ukrali niti ćemo ukrasti imovinu drugih, ali  da takođe, nećemo dzvoliti da nas u kući neko naziva lopovima!

Inače, iguman Visokih Dečana, zadužbine svetog kralja Stefana Dečanskog, reagovao je nedavni tekst u prištinskom listu na albanskom jeziku “Koha” u kojem se navodi da pravoslavni manastiri i crkve iz perioda Nemanjića ne pripadaju Srbiji, već da je u pitanju “drevno albansko nasleđe nastalo na vizantijskim spomenicima u srednjem v

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
НОВОСТИ САЗНАЈУ: Након Литваније, још једна држава забранила прелет српског авиона до Москве

"НОВОСТИ" САЗНАЈУ: Након Литваније, још једна држава забранила прелет српског авиона до Москве

НАКОН Литваније, и летонске власти забраниле су прелет српског авиона до Москве у коме је требало да буде председник Србије Александар Вучић, сазнају "Новости".

06. 05. 2025. у 18:27

НЕБЕНЗЈА ОДУВАО ЛАЖНОГ ВИСОКОГ ПРЕДСТАВНИКА ШМИТА, ПА ИЗАШАО ИЗ САЛЕ: Нећу да те слушам, немаш право да говориш!

НЕБЕНЗЈА ОДУВАО ЛАЖНОГ ВИСОКОГ ПРЕДСТАВНИКА ШМИТА, ПА ИЗАШАО ИЗ САЛЕ: Нећу да те слушам, немаш право да говориш!

У САВЕТУ безбедности Уједињених нација је у току редовна полугодишња седница о ситуацији у БиХ на којој је руски амбасадор Василиј Небензја изјавио је да Кристијан Шмит нема право да говори у име међународне заједнице у Савету безбедност, а онда изашао из сале не желевши да га слуша.

06. 05. 2025. у 17:03

ОБРТ! Бастијан Швајнштајгер скинуо бурму, па поручио: Било је лепо...

ОБРТ! Бастијан Швајнштајгер скинуо бурму, па поручио: "Било је лепо..."

НЕ СТИШАВАЈУ се приче о разводу Ане Ивановић и Бастијана Швајнштајгера. Иако се бивша тениска шампионка и немачки фудбалски ас годинама представљају као складан пар, друштвене мреже и медији последњих недеља брује о наводној кризи у браку и разводу.

04. 05. 2025. у 11:07 >> 11:11

Коментари (0)

СЛОВЕНАЦ ПОКАЗУЈЕ ВЕРНОСТ ЛЕКЕРСИМА: Нови уговор Дончићу доноси право богатство