КРИЗНИ ШТАБ ОДЛУЧИО: Ево које све мере попуштају и шта ће бити са карантином и школом за оне који се враћају из иностранства

КРИЗНИ штаб за борбу против корона вируса донео је одлуку да неће бити уведен карантин нити обавезан негативан ПЦР тест за наше држављане који се враћају са одмора из Хрватске и Црне Горе, али је усвојио препоруку да ђаци од повратка из иностранства у Србију 10 дана похађају наставу онлајн.

КРИЗНИ ШТАБ ОДЛУЧИО: Ево које све мере попуштају и шта ће бити са карантином и школом за оне који се враћају из иностранства

Фото: Танјуг

Дакле, део који се тиче деце која се враћају из иностранства је на нивоу препоруке, а не обавезе.

То практично значи да родитељи треба да буду одговорни, и да инача мере температуру деци и не шаљу их у школу ако имају повишену температуру или било који од симптома болести.

Продужава се рад трговинских објеката до 23 часа, а угоститељских објеката који имају баште до 01, такође је данашња одлука Кризног штаба.

Међу новим усвојеним мерама је и да се окупљања са досадашњих 10 особа на отвореном и у затвореном простору повећају на 30.

И ова мера ступа на снагу данас.


Кризни штаб је у јулу одлучио да се забрани организовање јавних окупљања у Београду са више од 10 људи, како на отвореном, тако и у затвореном простору.

Болнице у Србији се полако враћају нормалном режиму рада, а поједине ће и надаље остати за ковид пацијенте.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ТРАМП ПОТПИСАО НАРЕДБУ 13219: Дејтонски споразум и Резолуција 1244 се морају поштовати

ТРАМП ПОТПИСАО НАРЕДБУ 13219: "Дејтонски споразум и Резолуција 1244 се морају поштовати"

ПРЕДСЕДНИК Сједињених Америчких Држава Доналд Трамп продужио је данас ванредно стање на националном нивоу у вези са Западним Балканом, у складу са Законом о међународним ванредним економским овлашћењима, објављено је данас на сајту Федералног регистра САД.

24. 06. 2026. у 17:38 >> 17:45

УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум

УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум

КОМУНИКАЦИОНА опрема за коју Украјина тврди да је помагала у подршци руским нападима дронова са територије Белорусије престала је да ради, рекао је председник Украјине Владимир Зеленски новинарима данас, неколико дана након што је издао ултиматум белоруском председнику Александру Лукашенку.

24. 06. 2026. у 18:41

Коментари (9)

СТРАШАН МЕЧ АУСТРИЈЕ И АЛЖИРА! Марко Арнаутовић стрелац, обе селекције обезбедиле оно што су желеле!