„ПОДРШКА БРАЋИ У ЦРНОЈ ГОРИ“: Ауто-литије из Београда и Новог Сада до границе са ЦГ

Биљана Ристивојевић

19. 08. 2020. у 14:35

ПОД прогласом "Подршка браћи у Црној Гори", у недељу, 23. августа, из Новог Сада и Београда, биће организоване ауто-литије до српско-црногорске границе, како би се пружила подршка сународницима у Црној Гори, објављено је на Фејсбук страници Савеза Срба из Црне Горе у Србији.

„ПОДРШКА БРАЋИ У ЦРНОЈ ГОРИ“: Ауто-литије из Београда и Новог Сада до границе са ЦГ

Фото: Б.Дабић

Према најави, ауто-мото литија из Београда креће у јутарњим сатима, у недељу у 6.30, са паркинга испред Сава центра, док би, две ауто-литије, она из Београда и она из Новог Сада, требало да се сусретну на ауто-путу "Милош Велики".

Како је објављено, иде се до манастира Куманица на самој граници Србије и Црне Горе где ће бити приређен културно-уметнички програм.

У прогласу се апелује на све учеснике да поштују саобраћајне прописе, савесно односе према другим учесницима и поштују одлуке Републичког кризног штаба.

Такође, додаје се да није дозвољено ношење страначких застава и узвикивање парола.

Ауто-литије благословио је епископ милешевски Атанасије.

У Црној Гори последњих недеља грађани, привржени СПЦ, ауто-литијама изражавају негодовање због усвајања закона о слободи вероисповести у црногорској скупштини крајем прошле године.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ЗАХАРОВА О УПОЗОРЕЊУ ВУЧИЋУ ЗБОГ ПОСЕТЕ МОСКВИ: Бандитизам и уцена, тако делују терористичке ћелије

ЗАХАРОВА О УПОЗОРЕЊУ ВУЧИЋУ ЗБОГ ПОСЕТЕ МОСКВИ: Бандитизам и уцена, тако делују терористичке ћелије

ПОРТПАРОЛКА руског Министарства спољних послова Марија Захарова данас је назвала упозорења Европске уније председнику Србије Александру Вучићу у вези његове посете Москви за Дан победе, "бандитизмом и уценом''.

30. 04. 2025. у 16:55

ОБРТ! Бастијан Швајнштајгер скинуо бурму, па поручио: Било је лепо...

ОБРТ! Бастијан Швајнштајгер скинуо бурму, па поручио: "Било је лепо..."

НЕ СТИШАВАЈУ се приче о разводу Ане Ивановић и Бастијана Швајнштајгера. Иако се бивша тениска шампионка и немачки фудбалски ас годинама представљају као складан пар, друштвене мреже и медији последњих недеља брује о наводној кризи у браку и разводу.

04. 05. 2025. у 11:07 >> 11:11

Коментари (0)

САДА ЈЕ СВЕ ЈАСНО! Познато када Шеј Гилџес Александер и Никола Јокић одмеравају снаге, ево који су термини утакмица Денвера и Оклахоме