ОВО НИЈЕ ДОБРО: Далеко смо од колективног имунитета, требало би да се понашамо као потенцијални носиоци инфекције!
07. 08. 2020. у 16:32
ЗАМЕНИЦА директора Инситута "Батут" др Дарија Кисић Тепавчевић изјавила је данас да је степен колективног имунитета који би могао да спречи епидемијско ширење болести 50 до 60 одсто.
Повезане вести

МОЖДА НЕЋЕ НИ БИТИ ЛЕКА ЗА КОРОНУ: Тврдње директора СЗО не уливају наду - вакцина ће штитити само неколико месеци?
У ТРЕНУТКУ када су очи целог света уперене ка стручњацима који широм планете раде на проналаску вакцине, када се неке од њих налазе у последњој фази тестирања, из Светске здравствене организације стижу шокантне вести.
05. 08. 2020. у 12:16

КОН О ПОПУШТАЊУ МЕРА: Полазак деце у школу сада најважнија тема
ПОЛАЗАК деце у школу је најзначајнија тема у овом моменту, изјавио је данас епидемиолог Предраг Кон и истакао да мере које су на снази не би смеле да попусте прве две недеље у септембру, док се не види "ефекат школе".
06. 08. 2020. у 10:43

ЕПИДЕМИОЛОГ КОН УПОЗОРИО: Ово би могло да буде ОПАСАН преносилац короне у ШКОЛАМА!
ЕПИДЕМИОЛОГ др Предраг Кон говорио је на јучерашњој конференцији о томе како би могла да изгледа наредна школска година, али и који су фактори у самом школском окружењу представљени као фактори ризика.
06. 08. 2020. у 19:26
Најновије из рубрике

НАЈНОВИЈЕ УПОЗОРЕЊЕ РХМЗ: Посебан ризик у четвртак - односи се на ове делове Србије
РЕПУБЛИЧКИ хидрометеоролошки завод (РХМЗ) издао је упозорење на грмљавинске непогоде са градом и олујним ветром.
07. 05. 2025. у 12:32

ВАТИКАНСКО-КОМУНИСТИЧКИ "КОНКОРДАТ": Антисрпско Југославенство и Католичка црква 1965 - 1971
НОРМАЛИЗАЦИЈА односа између Ватикана и југослoвeнске државе одвијала се споро (од 1945. до 1966), крећући се од отвореног непријатељства између Цркве и Државе до постепеног проналажења модуса побољшања односа, који су се развијали у складу са међународном констелацијом снага, односно од позиције бољшевичког русофилског атеизма до јачања утицаја западних либералних демократија на челу са САД, и као посљедица тога, до Брозове социјалистичке (“комунистичке”) антијугославенске политике разграђивања Југославије.
07. 05. 2025. у 11:54

ТИТОВА ТАЈНА ДИПЛОМАТИЈА СА СВЕТОМ СТОЛИЦОМ: Реакције на успостављање односа између Југославије и Католичке цркве
У БЕОГРАДУ је 25. јуна 1966. потписан протокол о разговорима који су вођени између представника Владе СФРЈ и представника Свете столице.
07. 05. 2025. у 11:54

ДАНАС СЛАВИМО СВЕТОГ МУЧЕНИКА САВУ СТРАТИЛАТА: Ево шта сваки верник обавезно мора да уради, ова молитва спашава од нечистих духова
СРПСКА православна црква (СПЦ) и њени верници данас прослављају Светог мученика Саву Стратилата.
07. 05. 2025. у 07:45

НЕСТАБИЛНО СА ЛОКАЛНИМ ПЉУСКОВИМА СА ГРМЉАВИНОМ: Временска прогноза за среду, 7.мај
У ТОКУ ноћи између уторка и среде, очекује нас променљиво облачно местимично са кишом, пљусковима и грмљавином, најавио је РХМЗ.
07. 05. 2025. у 00:40
Коментари (0)