У СРБИЈИ: На болничком лечењу од короне 4.400 пацијената
ДИРЕКТОРКА Института за јавно здравље Батут и члан Кризног штаба Верица Јовановић каже да се тренутно на болничком лечењу налази 4.400 пацијената оболелих од ковид 19.
Д. Миловановић
Она је навела да је и даље највећи број заражених у Београду, затим у Новом Саду, Шапцу.
Развоју вакцине против вируса корона највећи допринос дају најразвијеније земље, а Јовановић каже да више од 120 компанија ради на производњи цепива.
"Вакцина представља најсигурнију методу у борби приотив вируса корона и основни начин да се пандемија у свету, односно епидемије у земљама регулишу", нагласила је Јовановић.
Упитана колико се деце лечи у болницама у Србији, Јовановић је навела да у је КБЦ Драгиша Мишовић, који је задужен и за лечење најмлађих пацијената из Београда и околине, тренутно на лечењу осам малишана.
"Најмањи број оболелих је међу децом. Међутим, треба пратити здравствено стање и деце посебно у породицама где међу одраслима има заражених и на време се јавити лекару", закључила је она.
Она је још једном нагласила да је у борби са вирусом тренутно најефикаснија меторда примена мера - социјална дистанца, маске, прање руку, дезинфекција простора.
Препоручујемо
ПРВИ У СВЕТУ РЕГИСТРУЈУ ВАКЦИНУ ПРОТИВ КОРОНЕ: За Русе бесплатно и добровољно
31. 07. 2020. у 07:52
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ТРАМП ПОТПИСАО НАРЕДБУ 13219: "Дејтонски споразум и Резолуција 1244 се морају поштовати"
ПРЕДСЕДНИК Сједињених Америчких Држава Доналд Трамп продужио је данас ванредно стање на националном нивоу у вези са Западним Балканом, у складу са Законом о међународним ванредним економским овлашћењима, објављено је данас на сајту Федералног регистра САД.
24. 06. 2026. у 17:38 >> 17:45
УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум
КОМУНИКАЦИОНА опрема за коју Украјина тврди да је помагала у подршци руским нападима дронова са територије Белорусије престала је да ради, рекао је председник Украјине Владимир Зеленски новинарима данас, неколико дана након што је издао ултиматум белоруском председнику Александру Лукашенку.
24. 06. 2026. у 18:41
УМРЛА ЈЕ У БОЛОВИМА, У 47. ГОДИНИ Њену смрт Милош никада неће прежалити: "Болест је брзо напредовала"
"БОЛЕСТ је брзо напредовала. За само седам година она је легла у кревет и била је непокретна до смрти."
25. 06. 2026. у 10:29
Коментари (0)