ДНЕВНО ТЕСТИРАЈУ 270 УЗОРАКА: ВСИ Краљево повећао капацитет за 30 одсто

Г.Ћ.

20. 07. 2020. у 12:22

КАО и у првом налету ковид-19, због повећаног броја узорака за тестирање у систем лабораторија које обављају ту врсту анализа поново је укључен и Ветеринарски специјалистички институт Краљево (ВСИ).

ДНЕВНО ТЕСТИРАЈУ 270 УЗОРАКА: ВСИ Краљево повећао капацитет за 30 одсто

Фото:Г.Шљивић

Са повећаним капацитетом од 30 одсто, у овој установи чији запослени имају вишегодишње искуство у раду са инфективним агенсима, на дневном нивоу испита се око 270 узорака који пристижу из Завода за јавно здравље у Краљеву, Новом Пазару и Косовској Митровици.

- Сви смо на истом задатку и надам се да ће резултати брже стизати до људи који су се тестирали. Управо зато смо и подигли своје капацитете – каже Мишо Коларевић, директор ВСИ Краљево.

Према његовим речима, у минулом периоду само из краљевачког Завода за јавно здравље у ВСИ дневно стиже око 150 узорака. Истовремено са тестирањем, у сарадњи са Медицинским факултетом у Београду, у овој установи у току је и израда дела студије која се односи на испитивање корона вируса.

- У питању је секвенцирање вируса како би се видела његова својства с почетка, на средини и на крају епидемије, као и какве су његове сличности и разлике са другим вирусима и у окружењу, и у целом свету – додаје Коларевић. - Та студија ће свакако бити веома корисна и за наше клиничаре и за лекаре инфектологе.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
РУСИЈА ПОНОВО БРУЈИ О ИЗЈАВИ ВУЧИЋА: Речи председника о санкцијама ударна вест у руским медијима

РУСИЈА ПОНОВО БРУЈИ О ИЗЈАВИ ВУЧИЋА: Речи председника о санкцијама ударна вест у руским медијима

РУСКА агенција ТАСС преноси као ударну вест изјаву председника Србије Александра Вучића који је рекао синоћ да би, уколико би одлучио да уведе санкције Русији, „издао душу народа“.

06. 05. 2026. у 11:22

Коментари (0)

Сваког дана у 15h нови попусти на путовања