СТУПАЈУ НА СНАГУ ОДМАХ: У Новом Саду донете 2 нове мере

ОД данас до 24. јула у Новом Саду забрањено је коришћење отворених и затворених базена, спа и велнес центара, као и организовање свечаности, спортских и других забавних манифестација.

СТУПАЈУ НА СНАГУ ОДМАХ: У Новом Саду донете 2 нове мере

Фото: Архива ВН

Ово су нове мере које је донео Градски штаб за ванредне ситуације, а услед погоршања епидемиолошке ситуације у граду. И даље су на снази мере које су до сада важиле.

-Ове две мере донете су данас током заседања Штаба, а уведене су превентивно како би се избегло увођење ванредног стања, које би веома неповољно утицало на привреду и економију града- саопштио је Кризни штаб.

Поново је на грађане апеловано да носе маске, да држе одстојање једни од других и да сачувају себе, тако што ће штитити и друге.

Градски штаб за ванредне ситуације биће у сталном заседању, а и даље ће пратити ситуацију у граду. У складу са тим ће евентуално бити и пооштраване мере уколико се постојеће не покажу довољно ефикасним.

Доношењем нових мера Градски штаб, како наводи, покушао је да спречи даље размере ширења епидемије.

Наводе и да су претходно активирали "скоро све мере из оквира својих надлежности осим мере формалног увођења ванредне ситуације".

-Из истог разлога апелујемо на грађане да се придржавају првенствено мера личне заштите, а затим осталих мера којима једино можемо да избегнемо даље ширење заразе, а да истовремено створимо услове да се што пре вратимо свим стварима које чине живот у нашем граду лепшим и квалитетнијим-саопштено је.

На снази су и даље превентивне мере - обавезно ношење маски у свим затвореним просторима и одржавање физичке дистанце од минимум метар и по, забрањено је организовано окупљање више од 10 људи. На снази је и обавеза угоститеља да се преусмере на отворени простор, а онима који немају башту, као и клубовима ограничено је радно време од 6,00 до 21,00 час. Они који имају башту у затвореном делу објекта могу да раде до 21 час, а у отвореном до 23 часа.

Хипермаркети раде од шест до 21 час.

Обавезно је коришћење заштитних маски, као и одржавање физичке дистанце у парковима, дечјим и рекреационим игралиштима, скејт парковима, фитнес центрима, теретанама.

Градски штаб у саопштењу поручује: "Новосадски је носити маску, покажимо свима!".

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ТРАМП ПОТПИСАО НАРЕДБУ 13219: Дејтонски споразум и Резолуција 1244 се морају поштовати

ТРАМП ПОТПИСАО НАРЕДБУ 13219: "Дејтонски споразум и Резолуција 1244 се морају поштовати"

ПРЕДСЕДНИК Сједињених Америчких Држава Доналд Трамп продужио је данас ванредно стање на националном нивоу у вези са Западним Балканом, у складу са Законом о међународним ванредним економским овлашћењима, објављено је данас на сајту Федералног регистра САД.

24. 06. 2026. у 17:38 >> 17:45

УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум

УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум

КОМУНИКАЦИОНА опрема за коју Украјина тврди да је помагала у подршци руским нападима дронова са територије Белорусије престала је да ради, рекао је председник Украјине Владимир Зеленски новинарима данас, неколико дана након што је издао ултиматум белоруском председнику Александру Лукашенку.

24. 06. 2026. у 18:41

Коментари (0)

УПРАВЉАНИ РАСТ НАСУПРОТ ЛИНЕАРНОЈ ДОБИТИ: Где инвестирају банке које мењају тржишну динамику?