МАРИЈА ИЗ БЕОГРАДА ОТКРИВА СИМПТОМЕ КОРОНЕ ПО ДАНИМА: Прво сам имала температуру, а 3. дана догодило се нешто чудно
14. 07. 2020. у 15:34
МАРИЈА Р. (30) из Београда описала је своје искуство са вирусом короне из дана у дан.
Повезане вести
Проширен списак симптома корона вируса: Поред оних које знате, појавили се и ОВИ - ИМАЈУ ИХ ЗАРАЖЕНИ У СРБИЈИ
До сада смо знали да на корону посумњамо ако приметимо сув кашаљ, температуру, отежано дисање и малакасалост, међутим нови случајеви пријављују и губитак чула укуса и мириса, дијареју и мучнину.
30. 06. 2020. у 17:22
НАЈНОВИЈИ КОРОНА ПРЕСЕК: 13 преминулих, 344 новозаражених, на респираторима 170 пацијената
У ПОСЛЕДЊА 24 сата у Србији је од вируса корона оболелo 344 особа.
14. 07. 2020. у 14:56
БРЗИНА ХОДА МОЖЕ ДА УТИЧЕ НА РАЗВОЈ КОРОНА ВИРУСА: Старије и гојазне особе у већем ризику од КОВИДА
БРЗИНА којом човек хода може да утиче на развој тешког облика цовида-19, показује ново истраживање.
14. 07. 2020. у 15:26
УКУПНО 430 ОБОЛЕЛИХ: У Ваљеву 21 нови случај оболелих од вируса корона
У ВАЉЕВУ је забележен још 21 нови случај корона вируса, те је укупно 430 оболелих од КОВИДА 19 у граду на Колубари.
14. 07. 2020. у 14:29
У ПОСТЕЉИ И ТРОГОДИШЊЕ ДЕТЕ: У суботичкој Општој болнице све више пацијената због короне
У СУБОТИЧКОЈ Општој болници на Одељењу за инфективне болести у уторак се лечило 38 пацијената, међу којима је и трогодишње дете под сумњом на инфекцију корона вирусом.
14. 07. 2020. у 14:10
Најновије из рубрике
У СОМБОРУ ОДРЖАНО ПОЕТСКО ВЕЧЕ: Културни догађај се одвијао у оквиру манифестације 'Буди ми пријатељ – прихвати разлике'
У СОМБОРУ је одржано Поетско вече, културни догађај који је окупио књижевне ствараоце и љубитеље писане речи са циљем промоције инклузије, дружења и међусобног разумевања.
28. 06. 2026. у 17:20
КО ЈЕ ЗАПРАВО КОСОВКА ДЕВОЈКА? Била је племенита београдска лепотица
СВИ су се дивили овој хероини!
28. 06. 2026. у 16:25
"ДАНАС СТОЈИМО НА ТЕМЕЉИМА КОЈЕ НИСМО САМИ ПОСТАВИЛИ" Патријарх Порфирије: Храм Светога Саве духовно средиште нашега народа
Патријарх српски Порфирије изјавио је данас, након потписивања Уговора о обезбеђивању финансијских средстава за завршне радове на Храму Светог Саве, да Црква прима подршку државе са великом благодарношћу и истакао да је Храм Светога Саве духовно средиште нашег народа.
28. 06. 2026. у 07:43
ВИДОВДАН СЕ СМАТРА ПРАЗНИКОМ НАД ПРАЗНИЦИМА: Верује се да се на данашњи дан бележи судбина, једна ствар посебно битна за жене
ВИДОВДАН се у народној традицији сматра празником над празницима, не само због историјског значаја, већ и због слоја дубоких веровања која су кроз векове обликовала његово духовно значење.
28. 06. 2026. у 07:35
КОЈА БИЉКА СЕ БЕРЕ ВЕЧЕ УОЧИ ВИДОВДАНА? Верује се да лечи, користи се 28. јуна рано ујутру! Ево шта се дешава тачно у поноћ
ПОШТО је Видовдан празник сабраности, историјског сећања и достојанства, већ уочи празника у домовима се избегава велика галама, гласна музика и тешки пољски радови. Народ се припрема за сутрашњи одлазак у цркву и паљење свећа косовским јунацима и свим пострадалим прецима.
27. 06. 2026. у 20:42
Vranjanac
14.07.2020. 17:54
Ja već peti dan sam bez mirisa i ukusa. Miris 100% odsutan, od ukusa osetim samo ekstremno slano ili ljuto, ali to je više kao neka iritacija ždrela, a ne klasičan senzitivni ugođaj koji pruža ukus. Beli luk jedem kao bombone, ništa ne osećam. Pre gubitka čula sam pojačano kijao. Temperatura 36 konstantno. Juče sam bio u kovid ambulanti, krvna slika super, IgG - i IgM -, pluća čista, dobio jači antibiotik zbog blago crvenog grla. PCR mi nije urađen, izgleda da se štedi za teže slučajeve, mada sam verovatno i ja rasadnik korone što mi je i naznačeno i od strane doktora. Imam apetit itekako, gurman sam, ali svaka hrana i piće mi je kao da žvaćem vazduh, mehanički osetim da mi je hrana/napitak u ustima, tako da jedem i pijem ka nekom fiziološkom minimumu. Možda i smršam par kg od korone. Nosite epidemiološke maske KN95 i slične, ja je ni po kući ne skidam zbog sebe i porodice. Cink, vit C i probiotik pojačano unosim.
Zoran
14.07.2020. 19:49
@Vranjanac - To Igg 0 znaci da jos nisi formirao anti tela
Aleksandar
15.07.2020. 00:49
@Vranjanac - Druze ako nisi znao, bez nosa ne bi imao culo ukusa, receptori za ukus se nalaze u nosnoj supljini. Imaju testovi oni kad ljudima daju razlicite sokove ili slicno a zapusen im nos stipaljkom. Nikad ne pogode jer im je ukus isti.
Nina
14.07.2020. 18:20
E, pa reci cu vam da je korona kod nas dosla jos u novembru prosle godine. Ja sam, pocetkom novembra, pocela da osecam simptome slicne bronhitisu. Prvi dan je bilo tako, drugog dana sam iznenada dobila neobjasnjivo gusenje i suvi kasalj. Temperaturu nisam imala. Treceg dana mi se gusenje pojacalo. Tesko sam disala, samo vrhovima pluca. Cetvrtog dana sam jedva disala i jos jace kasljala. Imala sam utisak da mi se, prilikom disanja pluca lepe za ledja. Vazduha nikako da udahnem dovoljno. Gusim se. Tada sam pomislila da mozda necu preziveti. Otisla sam kod lekara. Dijagnoza je bila akutni bronhitis i napad astme. Za virus se tada nije znalo. Lecena sam nedelju dana svakodnevnim infuzijama, a nakon toga jos mesec dana lekovima oralno, pa jos mesec dana inhalatorom. Prezivela sam. Ne dao bog nikome tako nesto. Nemam potvrdu da je to bila korona, ali po simptomima, prilicno sam sigurna da jeste.
Goran Rs
14.07.2020. 20:27
@Nina - Najzesce je sto, kad je u pitanju grip, izadje neki ljekar u javnost i kaze: trenutno je u nasoj zemlji najvise oboljelih od tipa gripe npr. H1N1, a ja kad odem doktoru ni krv mi ne izvade-kazu: "miruj, pij dosta tecnosti, po potrebi patacetamol, dosta C vitamina, topla limunada, inhalacija..." Nekad dodaju i slaninu i bijeli luk... A kako znaju da li je grip i koji je tip jbmlg, ako znam...
Vojvoda Moracki
14.07.2020. 19:15
Mozda ne objavite ovajmoj komrntar, ali cete ga , bar neki od vas, procitati. Virus korona svake godine u isto vrijeme pravi epidemiju. Samo sto ga ne dobiju, niti ga svi mogu dobiti. Ovo sto sam procitao je takav idiotizam da ne mogu da vjerujem dokle ljudi idu. Zar nije uvijek kad neko dobije gripmalaksalost, gubitak apetita, miris i ukus.... Sta vam je ljudi? Prrstanite da petljate i lazete!
Jasmina Mladenović
14.07.2020. 22:25
Moji simptomi su bili prvo ukus i miris, temperatura 37,5nedelju dana, malaksalost i glavobolja konstantno dve nedelje. Uradili su mi test 5 dana koji je bio pozitivan, sad se osećam bolje i čekam ponovni test .
Bolugrlu
14.07.2020. 22:43
Polivinom juna ove godine počelo je da me boli grlo. Već sledeće jutro bol je bio jači. A krenula je i temperatura preko 37,5. Nakon par sati sve me je bolelo. Temperatura je rasla. Uputio sam poziv izabranom lekaru gde mi je rečeno da dođem sutra na pregled i da pijem po dva paracetamola na 4-5 sati , jer mi je već tada temperatura išla i preko 39. Ceo taj dan i noć sam skidao temperaturu tabletama na 4-5 sati. Ujutro je još uvek bila prisutna preko 37,5. Nakon odlaska lekaru konstatuje mi se upala grla , dobijam antibiotik hemomicin i imuno-cink tablete. Bez predloga i slanja na testiranje na covid-19 i pored što je pandemija( a ne nekakva sezonska epidemija u regionu). Nisam imao kašalj, čula su bila ok kao i disanje. Treći dan sam bio najizmoreniji ali temperature već nije bilo jer je antibiotik činio svoje. Nakon 5 dana morao sam na posao... Da li je bila korona ili upala grla ne znam. Ali početkom februara takođe sam imao iste simptome , dijagnozu i terapiju. Jedino temperatura nije bila baš tolikog inteziteta. Tada smo svi u kući bili bolesni, od dece do starih.