ПРИПРЕМАЈУ СЕ ТРАКИЦЕ ОСВЕШТАНЕ НА ЧАСНОМ ПОЈАСУ ПРЕСВЕТЕ БОГОРОДИЦЕ: Учествовао и патријарх, ево ко ће их добити у Београду (ФОТО/ВИДЕО)
СА благословом патријарха српског Порфирија, у просторијама Верског добротворног старатељства данима се већ припремају тракице освештане на Часном појасу Пресвете Богородице, које ће бити подељене верном народу после Спасовданске литије у Београду.
Фото: СПЦ
Велику радост и мотивацију волонтерима донео је долазак патријарха Порфирија, који је обишао окупљене волонтере и задржао се у срдачном разговору са њима.
Патријарх је том приликом и лично учествовао у паковању тракица, показујући да се заједништво, служење и љубав према ближњима најснажније потврђује делом.
У данима када се Србија припрема да дочека једну од највећих светиња хришћанског света, труд великог броја волонтера постао је драгоцено сведочанство саборности и живе вере српског народа.
Фото: СПЦ
- По предању, као што знате, то је појас који је сама Богородица исплела, а од тог времена па до наших дана појас се чувао. У једном периоду је био у Србији, и Свети кнез Лазар је поклонио појас Пресвете Богородице манастиру Ватопеди где се до данас налази. Тако да, овај долазак појаса на неки начин је посебан благослов, јер долази међу своје. Верујем да ће доста људи бити обрадовано и да ће многи доћи да узму благослов - истакао је патријарх и додао:
- И најлепши посао је заједнички посао. То има и у манастирима. Постоје понекад послушања кад се читаво братство ангажује, и онда сви заједно раде. Тако да је ту двострука добит. С једне стране се уради посао брже и квалитетније, а с друге стране и људи саборују и заједничаре. Између осталог, друже се. Ништа, живели нека Господ благослови.
(Kurir)
Restoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTO
"ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА" Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији
У ИНТЕРВЈУУ за црногорски "Дан", Вилијам Монтгомери, бивши амерички амбасадор у СР Југославији, осврнуо се на ситуацију на Косову и Метохији.
15. 05. 2026. у 13:16
Срушио се авион код главног града: Погинули сви путници и пилот
Ваздухопловна цивилна управа Јужног Судана саопштила је данас да се срушио авион југозападно од главног града Џубе, при чему је погинуло свих 14 особа које су биле у летелици.
27. 04. 2026. у 16:49
ФАРМЕР ОСТАВИО 5 КРАВА НА ПУСТОМ ОСТРВУ: 130 година касније научници нису могли да верују шта виде
ПРИЧА о пет крава остављених на изолованом острву Амстердам у Јужном океану прерасла је у једно од најнеобичнијих поглавља модерне биологије.
14. 05. 2026. у 14:24 >> 20:55
Коментари (0)