"НОВОСТИ" САЗНАЈУ: Високи савет тужилаштва констатовао избор тројице јавних тужилаца
ВИСОКИ савет тужилаштва констатовао је данас, како сазнају "Новости", избор тројице јавних тужилаца за чланове Савета и то Николе Ускоковића, Бориса Павловића и Предрага Миловановића који су освојили највећи број гласова својих колега на тужилачким изборима.
Foto: Screenshot Google Street View
Нови сазив Савета треба да почне са радом у понедељак 6. априла у пуном сазиву од 11 чланова и то свечаном седницом која је заказана за 14 часова.
Поред Ускоковића који ће представљати виша јавна тужилаштва у ВСТ, Павловића и Миловановића који ће представљати основна јавна тужилаштва, друго двоје представника струке из реда апелационих и специјализованих тужилаштава су Радмила Јовановић и Јасмина Станковић као представник врховног јавног тужилаштва.
Чланови Савета из реда истакнутих правника које је 2023. године бирала Народна скупштина - њих четворо: Владимир Симић, Јелена Глушица, Предраг Ћетковић и Мирослав Ђорђевић остају у овом сазиву још две године.
Чланови Савета по положају су министар правде Ненад Вујић и врховни јавни тужилац Загорка Доловац.
Препоручујемо
(МАПЕ) СПРЕМИТЕ СЕ ЗА ПЉУСКОВЕ: Ево до када ће киша падати у Београду
03. 04. 2026. у 19:04
ОВО СМО ДУГО ЧЕКАЛИ: Враћа се пролеће, коначно 20 степени - Ево када стиже отопљење
03. 04. 2026. у 17:00
ИРАНСКИ КОМАНДОСИ ПРОНАШЛИ ПИЛОТА Ф-35: Заварали траг Американцима и ухапсили га
ИСЛАМСКА револуционарна гарда (ИРГЦ) лоцирала је и привела пилота обореног америчког ловца Ф-35 током операције потраге, јавља иранска агенција Нур њуз.
03. 04. 2026. у 16:39
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.
24. 03. 2026. у 20:17
"САМО ЈЕ ПАЛА, КАО ПОКОШЕНА" Страшна трагедија Милоша Бојанића, преминула је у 48. години
ОВАЈ губитак је оставио неизбрисив траг на његову породицу...
03. 04. 2026. у 15:33
Коментари (0)