ПЕНЗИЈЕ ЗА КОРИСНИКЕ У 26 ЗЕМАЉА: Највише их је у овој држави - огласио се Фонд ПИО

В. Н.

13. 03. 2026. у 10:19

ФОНД за пензијско и инвалидско осигурање (ПИО) исплаћује пензије и остала права из ових осигурања у 26 земаља света, не рачунајући бивше југословенске републике, објавио је данас Фонд ПИО.

ПЕНЗИЈЕ ЗА КОРИСНИКЕ У 26 ЗЕМАЉА: Највише их је у овој држави - огласио се Фонд ПИО

Фото: Профимедиа/Илустрација

Према подацима за 2025. годину, од укупно 13.909 корисника више од половине живи у Немачкој – 6.970 корисника, следи Аустрија са 2.716 корисника, док је у Мађарској 1.589 корисник, у Шведској 271 корисника, у Швајцарској 258, у Француској 215, у Чешкој 167, у САД 164 корисника.

У Мексико се шаљу четири пензије, у Нови Зеланд пет, у Грчку и Турску по осам.

Током прошле године по овом основу исплаћено је више од 3,3 милијарде динара, а примања се, због високих административних трошкова и релативно ниских износа, исплаћују тромесечно.

(Танјуг)

БОНУС ВИДЕО: Фонда ПИО завршио пословну годину са значајним суфицитом

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
Трампу стигле најгоре могуће вести: Није добро по америчког председника

Трампу стигле најгоре могуће вести: Није добро по америчког председника

Подршка америчком председнику Доналду Трампу пала је на најнижи ниво у његовом тренутном мандату, а Американци су све више незадовољни његовим поступањем са трошковима живота и ратом са Ираном, показују резултати нове анкете Ипсоса.

28. 04. 2026. у 20:51

Коментари (0)

Да ли је могуће?! Уведен црвени картон ако фудбалер ОВАКО држи руку?! Још два нова прописа о искључењима!