МИНИСТАРСТВО ПРОСВЕТЕ УПОЗОРАВА: Сваким даном неодржавања наставе Пета гимназија губи на угледу

МИНИСТАРСТВО просвете саопштило је данас да је измештање ученика Пете београдске гимназије у ОШ "Исидора Секулић" и ОШ "Радојка Лакић" привремено и да ће они у најкраћем могућем року бити поново у својој матичној школи.

МИНИСТАРСТВО ПРОСВЕТЕ УПОЗОРАВА: Сваким даном неодржавања наставе Пета гимназија губи на угледу

Фото М. Анђела

Како се наводи у саопштењу, министарство је навело да одржавање наставе и регуларно функционисање школе нема алтернативу и оценило да сваким даном неодржавања наставе и протеста Пета београдска гимназија губи на угледу, а да је процедура повратка у матичну школу позната и јасна.

- Поређење са неким другим гимназијама је апсолутно неприхватљиво. Сваким даном неодржавања наставе и протеста Пета београдска гимназија губи на угледу и због тога успостављање редовног наставног процеса у тој школи нема алтернативу. Протести и одржавање напетости и неповерења свако не иду у прилог нормализацији наставе и бржем повратку ученика у школу и представља покушај дестабилизације образовног система - навели су из министарства.

Такође, оцењено је да је потребно да се обезбеде адекватни санитарни и други услови у згради школе и самим тим безбедан повратак деце у објекат матичне школе, У саопштењу се додаје да је неопходно да се образовни процес одвоји од политике, као и да је било какво организовање које омета рад надлежних служби и запослених није у интересу ученика.

- Заједнички циљ и интерес је да се што пре нормализује наставни процес у Петој београдској гимназији, како би могли легално и легитимно да се конституишу органи школе и настави спровођење започетог јавног конкурса за избор новог директора школе - истакли су из Министарства.

 (Танјуг)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

НОВИ СТРАВИЧНИ ДЕТАЉИ СМРТИ МАРИЈЕ (21): Док лежала непомична, радник повукао језив потез који је шокирао све (ВИДЕО)

НОВИ СТРАВИЧНИ ДЕТАЉИ СМРТИ МАРИЈЕ (21): Док лежала непомична, радник повукао језив потез који је шокирао све (ВИДЕО)

Смрт Марије (21) након банџи скока у Бразилу добила је нови обрт пошто сведок тврди да је запослени уклонио њену ГоПро камеру са места несреће.

16. 06. 2026. у 12:22

Коментари (0)

БОЖИЈА РУКА И ГОЛ ВЕКА 40 ГОДИНА КАСНИЈЕ: Дан када је Дијего Армандо Марадона постао божанство (ВИДЕО)