ДВОНЕДЕЉНИ Госпојински пост почиње сутра, најкраћи је од четири велика годишња поста, а у народу је познат још и као Успенски и установљен је у част Богомајци, због чега се верује да је посебно значајан за жене и за мајке, па се верници и вернице причешћују на Велику Госпојину.
ПРИЈЕМНИ испити у трећем уписном року на већини факултета Универзитета у Београду почињу сутра, а преостало је 1.973 буџетских места и 1.623 места за самофинансирајуће студенте.
У СРБИЈИ ће у четвртак и петак бити облачно и хладно са кишом, на планинама са снегом уз формирање снежног покривача, а само ће се на северозападу Војводине задржати суво време.
МИНИСТАРСТВО унутрашњих послова Републике Србије обавештава грађане да од 12. октобра 2025. године почиње постепена примена новог Система уласка/изласка (Ентрy/Еxит Сyстем – ЕЕС) Европске уније, који се односи на сва лица која нису држављани држава чланица ЕУ и немају регулисан боравак у земљама Шенген зоне.
ВИШЕ од пола метра снежних падавина очекују се овог послеподнева и сутра у јужним деловима Моравичког, Рашког и Расинског округа, у планињским деловима Топличког и Расинског округа и на у АП Косово и Метохија, изјавио је метеоролог Слободан Совиљ.
Коментари (0)