СРБИЈА НА УДАРУ ХЛАДНОГ ФРОНТА: Овде прво удара - донеће обилне падавине, јак ветар и захлађење (ФОТО)
НАШЕМ подручју и Србији све више приближава се хладни фронт у склопу циклона, који ће донети краткотрјну, али веома јаку промену времена.
Фото: Новости
У Србији и даље преовладава топло време, уз променљиво облачно време.
Foto: meteociel
Температуре у току послеподнева кретале су се од 24 на северу Бачке до 34°Ц на југоистоку Србије, у Београду је било 29. Златибор и Сјеница су мерили 24-25, а Копаоник 16°Ц.
Foto: meteociel
Foto: meteociel
Већ у току вечери у Бачкој, током ноћи и до јутра и у осталим деловима Војводине, потом и целе Србије очекује се јаче наоблачење са кишом, пљусковима и грмљавином. Очекују се и обилније падавине, при чему би пало и више од 20 литара кише по квадратном метру, локално и више. Биће услова и за краткотрајне грмљавинске непогоде.
Foto: zoomEarth
Хладни фронт донеће захлађење и јак северозападни ветар.
У четвртак током дана хладни фронт са облацима и кишом шириће се преко осталих делова Србије и стићи до југа и истока, где се очекују и обилнији пљускови са грмљавином, док ће на северу падавине престати.
Јутарња температура биће од 16 до 20 степени, у Београду 18°Ц, а максимална биће од 20 степени у централним до 30 степени на југу и југоистоку Србије, у Београду до 24°Ц.
Очекивани кишни талас донеће Србији 10 до 30 литара кише, локално и више од 40, али и опасност од грмљависнких непогода са градом, па треба редовно пратити државне и надлежне службе и понашати се у складу са њиховим најавама и упозорењима.
У петак стабилизација времена, а од викенда следи повратак лета и сунчаног времена.
Већ од недеље следе и врућине и максималне температуре изнад 35 степени, а почетком следеће седмице и до 40 степени.
Препоручујемо
ХИТНО УПОЗОРЕЊЕ РХМЗ: Овај део Србије је на највећем удару, очекује нас хаос
16. 07. 2025. у 13:04
СУНЦЕ, ОЛУЈЕ И КИША, А ОНДА СТИЖЕ ПРЕОКРЕТ: Временска прогноза за среду, 16. јул
16. 07. 2025. у 01:00
СУМЊА СЕ ДА ЈЕ ОВАЈ ЧОВЕК СА ЕСТРАДЕ НАРУЧИО НАПАД НА ЧОЛИНУ КУЋУ: Били пријатељи и сарадници (ФОТО)
ЈЕДАН правац истраге упућује на познато име са естраде, чека се прикупљање свих доказа.
03. 02. 2026. у 16:49
"АНУШКА ЈЕ ВЕЋ ПРОЛИЛА УЉЕ..." Медведев: Зеленски је осуђен на пропаст
ШЕФ кијевског режима Владимир Зеленски је осуђен на пропаст, изјавио је заменик председника Савета безбедности Руске Федерације Дмитриј Медведев медијима.
01. 02. 2026. у 14:56
"УБИЋУ СЕ, ХОРОР!" Марија открила дуго чувану тајну: "Рођена сам без..."
"ЈА ћу да се убијем, значи хорор!"
01. 02. 2026. у 09:13
Коментари (0)