У СРБИЈИ ПАКЛЕНО ВРУЋЕ: Ових осам градова налазе се на удару - најгоре тек следи (ФОТО)
ДАНАС и сутра се, према најавама метеоролога, у Србији очекује пик топлотног таласа који "пржи" Европом. Према подацима Републичког хидрометеоролошког завода (РХМЗ) до 14 часова, температура у осам градова достигла је чак 36 степени Целзијуса.

Foto: Shutterstock
Како се може видети на сајту РХМЗ, најтоплији градови у Србији тренутно су Нови Сад, Зрењанин, Кикинда, Сремска Митровица, Велико Градиште, Ћуприја, Ниш и Лесковац.

Foto: RHMZ / screenshot

Foto: RHMZ / screenshot
У осталим деловима земље температуре се крећу између 34 и 35 степени, док је најнижа температура данас забележена на Копаонику, где је жива у термометру на 24. подеоку.
Иако је већ изузетно топло, температуре још нису достигле прогнозиране максимуме — у Новом Саду, Палићу, Београду, Краљеву и Нишу данас се очекује до 37 степени Целзијуса.

Foto: RHMZ / screenshot
Ипак, и сутра треба бити на посебном опрезу, јер ће у појединим деловима земље бити још топлије, посебно у Неготину, где се очекује чак 40 степени.
Упаљен црвени метеоаларми
На територији целе Србије данас су попаљени метеоаларми, и то због велике врућине. За већину регија на снази је наранџасти који указује на опасно време, а чак три подручја су у црвеном - боји која означава врло опасне временске појаве.

Foto: RHMZ / screenshot
Подсетимо, наранџасти метеоаларм сигнализира да је време опасно. Прогнозиране су опасне временске појаве, а таквог су интензитета да могу проузроковати материјалну штету и бити опасне по људе и животиње.
Треба бити врло обазрив, свестан ризика и редовно информисан о детаљима очекиваних метеоролошких услова. Пратити савете које дају надлежне државне службе.
Црвени указује на врло опасно време. Прогнозиране су нарочито опасне временске појаве, а таквог су интензитетаа да могу проузроковати велику материјалну штету и бити веома опасне по безбедност људи и животиња. Треба се често информисати о детаљима очекиваних метеоролошких услова и ризика. Следити наредбе и савете надлежних државних служби.
(Блиц)
Препоручујемо

ХЛАДНИ ФРОНТ ЈУРИ КА СРБИЈИ: Освежење стиже само у један део земље, биће јаких пљускова!
03. 07. 2025. у 14:32

СРБИЈА У ЦРВЕНОМ: Најновије упозорење РХМЗ - у ова три дела земље време је врло опасно
03. 07. 2025. у 09:45

"ПОЈЕДОХ СЕ ЖИВ, ИЗЛУДЕ МЕ ТО" Вучић о отварању ауто-пута до Пожеге: То су већ фолирања и глупирања, крајњи рок до понедељка
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић говорио је из Чачка о отварању ауто-пута до Пожеге.
03. 07. 2025. у 11:49

"МОГЛО БИ УМРЕТИ 4.500 ЉУДИ" Ова земља је најугроженија на Западном Балкану, хитан састанак у СЗО због врућина у Европи
ЈУЖНА Европа суочава се са жестоким топлотним таласом - температуре прелазе 40 степени Целзијуса, а у шпанској покрајини Уелва измерено је рекордних 46 степени, што је највиша јунска температура у историји земље. Истовремено, Италија, Грчка, Португалија и Западни Балкан такође бележе рекордне врућине, праћене шумским пожарима и људским жртвама.
01. 07. 2025. у 11:45

ТО ЈЕ ГЛАВНИ ИЗВОР ПРИХОДА: Ево чега Тони није хтео да се одрекне након развода од Драгане
ДРАГАНА је остала власница телевизије и дворца у Бечу.
03. 07. 2025. у 08:04
Коментари (0)