ХЛАДНИ ФРОНТ ЈУРИ КА СРБИЈИ: Освежење стиже само у један део земље, биће јаких пљускова!
ВРЕО дан у Србији. Максимална температура биће данас до 37 степени, у Београду до 35. Врело време наставиће се и у наредном периоду, али део Србије очекује и једно мање освежење.

Foto: Tanjug/VLADIMIR SPORCIC
Петак ће донети још више температуре. Очекује се ведро и врело. Максимална температура биће од 35 до 40, у Београду до 38 степени.
У овом часу преко централне Европе простире се хладни фронт, у дужини од Пиринеја до Балтика. Он ће до краја дана прећи преко Алпа и сутра ће стићи и до нашег подручја.
Крајем дана до севера и запада Војводине очекује се продор овог хладног фронта, уз умерено наоблачење и веома јак северозападни ветар.
Овај хладни фронт током вечери и ноћи донеће освежење у виду јаког, на ударе и олујног северозападног ветра целој северној и западној Србији. Очекује се само умерено повећање облачности.
У суботу на северу и западу Србије знатно угодније, уз температуре до 30 степени, док ће на југу и истоку бити и даље врело, уз температуре и изнад 35 степени.
На југозападу Србије очекује се појава краткотрајних пљускова са грмљавином.
У недељу поново ведро и врело, а у понедељак температура и до 40 степени.
Од уторка освежење, а хладни фронт донеће пад температуре за 10 до 15 степени, кишу и пљускове са грмљавином, али и јак северозападни ветар.
Од 12. јула Србију ће захватити нови топлотни талас.
Наредних дана посебан опрез због веома високих вредности УВ индекса, посебно у периоди од 10 до 16 часова. Тада се не треба излагати сунцу дуже од 10 минута без адекватне заштите, а треба се заштити и од опасноти од топлотног удара.
Србија је на удару и јаке суше, а озбилна недостатак падавина може да угрози пољопривредне и ратарске културе.
Због јаке суше и врло високих температура, постоји и огромна опасност од шумских пожара и пожара на отвореном, па не треба палити ватру на отвореним површинама и бацати опушке.
Због потенцијалне опансости од опасних временских прилика, треба редовно пратити државне и надлежне службе и понашати се у складу са њиховим најавама.
(Телеграф)

ХРВАТСКА ДОБИЛА ОПОМЕНУ ИЗ ЕУ: Имају рок од два месеца, иначе иду на Европски суд правде
ХРВАТСКА је у октобарском пакету поступака због повреде права Европске уније добила једно образложено мишљење и једну службену опомену, пише хрватски Индекс.
08. 10. 2025. у 14:28

БРИТАНЦИ У СТРАХУ: "Испливали тајни документи, Путин планира нуклеарни напад на 32 локације у Европи"
КАКО страхови од претње коју Русија представља европској безбедности настављају да расту, забринутост због ширег конфликта и нуклеарног оружја и даље тиња. Владимир Путин редовно маше "нуклеарним сабљама" од како је Русија у фебруару 2022. напала Украјину, упозоравајући Запад због његове подршке Кијеву, пише британски Express.
08. 10. 2025. у 07:55

"ЕТО МЕ БРЗО КОД ТЕБЕ, СТАРИ МОЈ" Халидова жена тешко поднела вест о смрти певача
СЕЈДА Бешлић тешко је поднела смрт свог животног сапутника Халида Бешлића, који је премунуо у 72. години живота у Сарајеву. Када су јој саопштили да је певач преминуо, тужним речима је прокомнетарисала "Ето мене брзо код тебе, стари мој", пише Курир. Њене речи кидају срце и душу.
08. 10. 2025. у 07:47
Коментари (0)