СТИЖЕ НОВИ ТОПЛОТНИ ТАЛАС: Биће и до 37 степени у хладу, а ево где се очекују пљускови
ЗА НАМА је најтоплији дан ове седмице, а према најавама метеоролога данас и за викенд чека нас мало свежије време са температурама које неће прелазити 31. подеок.
Фото: Профимедиа
Ипак, већ од понедељка следи нови пакао са тропским температурама које ће чак и у хладу достизати 37 степени!
Данас и за викенд моћи ћемо мало да одахнемо, јер према најави Републичког хидрометеоролошког завода (РХМЗ) температура нигде неће прећи 31 степен. У Београду ће максимална дневна бити 28 степени, а у јужним крајевима земље могуће су и непогоде са пљусковима и грмљавином.
Ипак, ово освежење неће потрајати дуго, а Иван Ристић већ је најавио да добро пролуфтирамо станове у наредна два дана јер касније тешко да ћемо имати свежег ваздуха! Фото: Јована Шведић
Температура у хладу изједначена са температуром нашег тела
Он је најавио и да ће у четвртак, 26. јуна температура у хладу бити изједначена са температуром наших тела.
"Тачно за недељу дана у четвртак 26. јуна максимална температура у хладу у већини градова биће једнака са нормалном температуром нашег тела и кретаће се између 36 и 37 степени", најавио је Ристић, који је рекао да врелини не види крај.
Данас могући пљускови, а онда непријатна врућина
Како најављује и метеоролог аматер Марко Чубрило, данас ће бити могућа ређа појава пљускова на југу Србије. Ноћи ће бити свежије са температурама од 4 до 15 степени.
FOTO: Novosti
Ипак, и он од понедељка најављује афричке температурне вредности.
Од недеље полако све топлије и већ око среде ће се максимуми кретати од 28 до 34 степена Целзијуса. Наредних дана углавном суво и још топлије уз максимуме од 29 до 37 степени Целзијуса и непријатно топле, тропске ноћи", поручује Чубрило.
Мање краткотрајно освежење најављује око 28. јуна када би се уз ретке пљускове максимуми кретали од 27 на северозападу до око 34 на југу и истоку региона.
"Врло брзо поново тропски топло и све до око 04. јула и према тренутно расположивом прогностичком материјалу неће бити услова за освежење. Око тог датума се примећују прве најаве могућег освежење али то је још јако далек период", наглашава Чубрило.
(Курир.рс/Блиц)
БОНУС ВИДЕО-
ФИЦО ЗАГРМЕО: Оно што Брисел ради Србији нема никакве везе са здравим разумом!
ПРЕМИЈЕР Словачке Роберт Фицо изјавио је данас да ће на самиту ЕУ - Западни Балкан говорити у корист Србије, као и да оно што ЕУ ради Србији нема везе са здравим разумом и да је кажњавају због њених суверених ставова.
17. 12. 2025. у 15:34
"СРБЕ СУ РАСТРГЛИ, РАСТРГЛИ СУ ЈЕДАН НАРОД" Путин жестоко ударио по Европи: Тамо нема цивилизације, само деградације!
ИСПОСТАВИЛО се да на Западу нема никакве цивилизације, већ само континуирана деградација, изјавио је председник Русије Владимир Путин на проширеном колегијуму Министарства одбране Русије.
17. 12. 2025. у 13:13
МИМУ ЗАУСТАВИЛА ПОЛИЦИЈА: Изненадило их је оно што су затекли у колима
НАКОН што их је зауставила полиција, призор у колима их је изненадио...
17. 12. 2025. у 10:09
Коментари (0)