ДАН СРПСКИХ СПЕЦИЈАЛАЦА: Војна свечаност поводом Дана 72. бригаде за специјалне операције (ФОТО/ВИДЕО)
У КАСАРНИ "Растко Немањић" у Панчеву данас је одржана војна свечаност поводом Дана 72. бригаде за специјалне операције, који се обележава 27. јануара у спомен на први успешно извршен борбени задатак јединице.

Фото Војска Србије
Како је саопштено из Министарства одбране, поводом празника, уприличен је свечани дефиле, презентована су кључна достигнућа у изградњи борбене готовости, уручене су награде и захвалнице појединцима и институцијама и положени венци на спомен-обележје погинулим припадницима те елитне јединице Војске Србије.
У осврту на постигнуте резултате у години за нама, истакнуто је да су очувани врхунска оспособљеност, професионализам и морал припадника бригаде, као и да је настављено опремање наоружањем и војном опремом у складу с највишим стандардима, чиме су значајно унапређене способности јединице за реализацију наменских задатака.
Свечаности су присуствовали начелник Управе за обавештајно-извиђачке послове (Ј-2) Генералштаба Војске Србије бригадни генерал Драган Арсенијевић, ранији команданти јединице, чланови породица погинулих припадника бригаде, представници јединица Министарства одбране и Војске Србије, Српске православне цркве, органа локалне самоуправе, Министарства унутрашњих послова те удружења ветерана и институција са којима јединица сарађује.
Припадници 72. бригаде за специјалне операције данас су обележили и крсну славу јединице, Светог Саву, првог архиепископа српског - Савиндан.
(Танјуг)
БОНУС ВИДЕО - РУСИЈА ЛАНСИРАЛА РАКЕТУ: Погледајте тренутак лансирања
Препоручујемо

СРПСКИ "БОГОВИ РАТА": Артиљерци на обуци на модерним борбеним системима (ВИДЕО/ФОТО)
17. 01. 2025. у 19:28

ЗАХАРОВА О УПОЗОРЕЊУ ВУЧИЋУ ЗБОГ ПОСЕТЕ МОСКВИ: Бандитизам и уцена, тако делују терористичке ћелије
ПОРТПАРОЛКА руског Министарства спољних послова Марија Захарова данас је назвала упозорења Европске уније председнику Србије Александру Вучићу у вези његове посете Москви за Дан победе, "бандитизмом и уценом''.
30. 04. 2025. у 16:55

МАКРОН ПОСЛЕ РУСКОГ НАПАДА: Хитно нам је потребан мир
РУСКИ ракетни напад на град Суми на северу Украјине наглашава хитну потребу за наметањем примирја Русији, изјавио је данас председник Француске Емануел Макрон.
13. 04. 2025. у 15:34

ХАОС И ДРАМА НА САБАЛЕНКИНОМ МЕЧУ: Свађа. прозивке и на крају одлазак без руковања (ВИДЕО)
БЕЛОРУСКИЊА Арина Сабаленка савладала је Марту Костјук из Украјине за пласман у полуфинале мастерса у Мадриду, а то је било све само не обичан меч.
01. 05. 2025. у 09:30
Коментари (0)