КАНЦЕЛАРИЈА ЗА КиМ: Зимовање на Тари за 200 ђака са Косова и Метохије
КАНЦЕЛАРИЈА за Косово и Метохију саопштила је да и ове године наставља са реализацијом активности за најмлађе са Косова, па је тако у сарадњи са Центром дечјих летовалишта и одмаралишта организовала зимовање на Тари за 200 ђака.

Фото: Канцеларија за КиМ
Како наводе у саопштењу, деца ће бити смештена у Центру дечјих летовалишта и одмаралишту Митровац на Тари и биће подељена у две групе по 100 деце. Прва група малишана узраста од трећег до шестог разреда боравиће на планини у периоду од 12. до 18., друга од 18. до 24. јануара. Сваку групу ученика пратиће по шест пратилаца који су наставници физичког васпитања.
Ђацима је обезбеђена зимска опрема током боравка на планини, а осим часова скијања и забавних садржаја имаће организован и низ едукативних активности.
Прву групу деце која је стигла на Тару дочекала је помоћница директора Канцеларије за КиМ, Светлана Миладинов која им је пожелела добродошлицу и угодан боравак на планини.

Фото: Канцеларија за КиМ
- Изузетно је задовољство дочекати данас наше малишане из јужне српске покрајине, дружити се са њима и доживету ту срећу коју они данас осећају. Свесни смо тешких услова у којима српска деца на КиМ одрастају и зато ми из Канцеларије за Косово и Метохију настојимо да им кроз разне активности које спроводимо улепшамо и употпунимо школске дане. Ми ћемо и у наредном периоду на све могуће начине чинити оно што је у нашој моћи да помогнемо и олакшамо живот наших људи на простору КиМ, посебно најмлађима јер је важно да знају да држава Србија мисли и брине о њима и да у овим тешким временима нису сами - истакла је Миладинов.

Фото: Канцеларија за КиМ
У овој групи борави укупно 25 ученика из основних школа из места: Клина, Врбовац, Осојане, Исток, Србица и Суво Грло, затим 25 ученика из Бањске, Зупча, Жеровнице, Лепосавића, као и 25 ученика из Штрпца и 25 ученика из школа у Каменици и Гњилану.
(kosovo-online.com)

"ДОБРО СМО УПОЗНАТИ СА ДОГАЂАЈИМА У СРБИЈИ" Медведев оптужио Запад за организовање протеста у другим земљама
ЗАМЕНИК председника Савета безбедности Русије и председник странке Јединствена Русија Дмитриј Медведев оптужио је данас западне земље да организују протесте и мешају се у изборне процесе других земаља да би одржале своју доминацију.
31. 07. 2025. у 17:01

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)
ШИПТАРСКИ терориста и бивши истакнути припадник терористичке ОВК Халили Лулзин, ухапшен је данас у Свилајнцу, у заједничкој акцији Безбедносно-информативне агенције, Службе за откривање ратних злочина УКП МУП-а Републике Србије, а у сарадњи са Тужилаштвом за ратне злочине.
22. 07. 2025. у 20:54

БЛОКИРАО ПРОМЕТНУ УЛИЦУ: Кад су видели ко је за воланом, нико није смео ни да приђе! (ВИДЕО)
НЕОДГОВОРНИ возач "хонде" блокирао је недавно улицу испред мумбајског тржног центра Локхандвала, међутим када су остали возачи пришли да га питају га како се то понаша и затраже од њега да склони возило, уследио је прави шок.
31. 07. 2025. у 17:34
Коментари (0)