ДОКТОРКА ИЗ НОВОГ САДА ОТКРИЛА У КАКВОМ СУ СТАЊУ ПРЕЖИВЕЛИ: Ово је велики успех лекара

УПРАВНИЦА Клинике за анестезију, интензивну терапију и терапију бола Клиничког центра Војводине др Теодора Тубић рекла је данас да је двоје пацијената, који су тешко повређених услед обрушавања надстрешнице на Железничкој станици у Новом Саду, у свесном и психички стабилном стању.

ДОКТОРКА ИЗ НОВОГ САДА ОТКРИЛА У КАКВОМ СУ СТАЊУ ПРЕЖИВЕЛИ: Ово је велики успех лекара

Фото: Љ. П.

- Они су свесни, дишу спонтано, нема потребе да добијају било какве лекове који би их одржавали у добром стању крвног притиска и срчаног ритма. Психички су стабилни - рекла је Тубићева за Танјуг.

Она је додала да су ти пацијенти ипак и даље на лечењу у јединици интензивне неге.

- Превијање је и даље у условима операционе сале и константна је превенција могућих локалних компликација, али и системских - напоменула је Тубићева.

Према њеним речима, то је велики успех лекара, јер према свим скалама, пацијенти су имали јако малу шансу да преживе.

- Ускоро ће бити два месеца како су они у овом стању, али још увек не можемо да се опустимо и кажемо да смо безбедни када је у питању њихов живот - рекла је Тубићева.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

НОВИ СТРАВИЧНИ ДЕТАЉИ СМРТИ МАРИЈЕ (21): Док лежала непомична, радник повукао језив потез који је шокирао све (ВИДЕО)

НОВИ СТРАВИЧНИ ДЕТАЉИ СМРТИ МАРИЈЕ (21): Док лежала непомична, радник повукао језив потез који је шокирао све (ВИДЕО)

Смрт Марије (21) након банџи скока у Бразилу добила је нови обрт пошто сведок тврди да је запослени уклонио њену ГоПро камеру са места несреће.

16. 06. 2026. у 12:22

Коментари (0)

НАЈБОЉА УТАКМИЦА НА МУНДИЈАЛУ ДО САДА! Уругвај и Зеленортска Острва приредили спектакл за памћење!