БЛОКАДЕ ФАКУЛТЕТА ПОПУШТАЈУ: Раздваја се жито од кукоља

Новости

17. 12. 2024. у 14:25

НАКОН што су испуњени сви студентски захтеви, на јучерашњем „пленуму“ на Правном факултету у Крагујевцу се већина присутних студената изјаснила за престанак блокаде рада факултета.

БЛОКАДЕ ФАКУЛТЕТА ПОПУШТАЈУ: Раздваја се жито од кукоља

Foto Nikola Skenderija

У складу са тим, представници студената су после данашњег састанка са деканом тог факултета донели одлуку да прихвате онлајн наставу, да изађу на децембарски испитни рок и заказане колоквијуме, као и да престану са спречавањем рада студентске службе, рачуноводства и читаонице.

Сличан развој догађаја може да се очекује и на свим осталим факултетима где су прави студенти организовали и водили протесте, залажући се за испуњење разумних и легитимних захтева. 

Међутим, ситуација је другачија на факултетима где неколицина страначких активиста маскираних у „студенте“ малтретира праву студентску популацију, намећући им став да, упркос испуњавању свих студентских захтева, „истрају у блокадама“ до испуњења политичких захтева које су они креирали.

Овакав развој догађаја доводи до сасвим сигурног расплета ситуације, односно до раздвајања правих студената, који ће након испуњења својих захтева наставити са учењем и радом, како би допринели изградњи боље будућности, од лажних „студената“, који своју будућност виде искључиво у манипулацији и искоришћавању других, са циљем нелегитимног доласка на власт.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ОВО НИКАКО НЕ РАДИТЕ ДРУГОГ ДАНА СВЕТОГ НИКОЛЕ: Обичаји које многи верници не знају

ОВО НИКАКО НЕ РАДИТЕ ДРУГОГ ДАНА СВЕТОГ НИКОЛЕ: Обичаји које многи верници не знају

СВЕТИ Никола или Никољдан је слава коју слави велики број верника у Србији. Често можемо чути да је то дан када или славите или идете на славу, па не чуди што се за овај дан везују бројни обичаји.

20. 12. 2025. у 08:41

Коментари (37)

THE DORCOL RESIDENCE ПРЕДСТАВЉЕН НА ДОГАЂАЈУ ГОДИНЕ: Нови стандард луксузног становања у Београду