МЕЂУНАРОДНИ ДАН БОРБЕ ПРОТИВ КОРУПЦИЈЕ

Промо

10. 12. 2024. у 10:00

ТРАДИЦИОНАЛНО обележавајући Међународни дан борбе против корупције, Агенција за спречавање корупције, уз подршку Мисије ОЕБС-а у Србији, организује Међународну конференцију под називом „СНАГА ИНСТИТУЦИОНАЛНОГ ОКВИРА У БОРБИ ПРОТИВ КОРУПЦИЈЕ“.

МЕЂУНАРОДНИ ДАН БОРБЕ ПРОТИВ КОРУПЦИЈЕ

Фото: Промо

Тематски панели у оквиру конференције односе се на правосудни оквир у борби против корупције и финансијске контроле у циљу спречавања корупције.

Овим поводом директор Дејан Дамњановић је изјавио да је спровођење надлежности Агенције врста моралног императива у настојањима  да здраво друштво буде темељ свеукупне стабилности земље.

- Институционални оквир у борби против корупције чине јаке и делотворне институције, професионални и стручни кадрови, оснажени личним интегритетом. Спречавање корупције схватамо не само као посао којим се бавимо професионално, већ као својеврсну друштвену мисију и одговорност. Своје искуство дограђујемо у свакодневној непосредној комуникацији са широким кругом сарадника како из домаћих институција и органа јавне власти, тако и са представницима међународних организација у Србији – рекао је Дамњановић. 

Успешној организацији  конференције допринела је и Канцеларија УН за питања дроге и криминала (UNODC).

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ЗАХАРОВА О УПОЗОРЕЊУ ВУЧИЋУ ЗБОГ ПОСЕТЕ МОСКВИ: Бандитизам и уцена, тако делују терористичке ћелије

ЗАХАРОВА О УПОЗОРЕЊУ ВУЧИЋУ ЗБОГ ПОСЕТЕ МОСКВИ: Бандитизам и уцена, тако делују терористичке ћелије

ПОРТПАРОЛКА руског Министарства спољних послова Марија Захарова данас је назвала упозорења Европске уније председнику Србије Александру Вучићу у вези његове посете Москви за Дан победе, "бандитизмом и уценом''.

30. 04. 2025. у 16:55

Коментари (0)

РУС ПРИРЕДИО НЕВИЂЕН СКАНДАЛ: Колеге тенисери не могу да верују да се овако понашао! (ВИДЕО)