ЗА НИКОЛИНУ ПОБЕДУ: Пошаљите 1056 на 3030
ХУМАНИТАРНА фондација БУДИ ХУМАН - Александар Шапић прикупља новчана средства за Николу Аћимовића (2007).
Фото: Приватна архива
Никола је рођен 03.02.2007. године у Београду. Одмах по рођењу дијагностикована му је Дишенова мишићна дистрофија (наследна прогресивна болест мишића где се први симптоми појављују у раном детињству. Болест најпре захвата мишиће рамена, кукова, бутина и листова, временом се шири на све мишиће који временом слабе и оболели заврше у инвалидским колицима).
Деца оболела од ове болести, угавном престају ходати око 12. године живота. Никола има 14 година и још увек хода. Пре три године поднет је захтев РФЗО за регистрацију лека Аталурен, који знатно успорава прогресију ове болести и може се применити на дечаке који још увек ходају, стога би га Никола требао примити што пре.
Потребан лек још увек није одобрен у Србији. Никола је један од три дечака који чекају на овај лек. Тренутно се лечи кортикостероидима, иде на физикалне терапије, на терапије пливања и терапијског јахања.
Николи су средства потребна за куповину лека, за лечење, рехабилитацију као и за физикалне терапије.
За Николину победу! Будимо хумани!
Помозимо Николи !
Фото: Буди хуман
Фото: Приватна архива
АМЕРИЧКА ВОЈНА БАЗА У ПЛАМЕНУ: Жесток напад током ноћи (ВИДЕО)
НАЈМАЊЕ четири дрона напала су америчку базу Виктори у Ираку, уз низ експлозија синоћ и у раним јутарњим сатима.
21. 03. 2026. у 09:31
КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром
ОВЕ седмице пре тачно 45 година, српски народ и Српска православна црква занемели су пред призором који је наговестио деценије страдања на Косову и Метохији.
17. 03. 2026. у 19:10
ЕКСПЛОЗИВ БИО СПРЕМАН: "Дигли бисмо у ваздух аеродром на Гренланду"
ДВА МЕСЕЦА пре израелско-америчког напада на Иран, Данска је била спремна да оружано брани свој суверенитет над Гренландом.
19. 03. 2026. у 14:12
Коментари (0)