ДА ЛИ СРБИЈИ ПРЕТЕ ПОПЛАВЕ? Огласио се метеоролог Тодоровић - Ево каква је ситуација
МЕТЕОРОЛОГ Недељко Тодоровић изјавио је данас да Србији не прете поплаве и да грађани немају разлога за бригу.

Foto: Tanjug/AP
- Поплавни талас се развлачи и опада, раст водостаја биће видљив искључиво код Бездана. Кратко и јасно, становници Србије немају разлога за бригу - рекао је он за Танјуг.
Према речима Тодоровића, ризик од поплава је већи код градова и насељених места која се налазе у близини река, односно на њиховом приобаљу. Тодоровић је рекао да је Бездан најузводнија тачка у Србији, на самој граници са Мађарском, па је самим тим увек "на удару".
- Вода је у Бездану требало да порасте четири до пет метара пре поплава у Мађарској, а у Београду ће да порасте можда за метар, метар и по. Низводно код Смедерева можда и пола метра - каже Тодоровић.
Ниво Дунава код Апатина и Бездана превазишао је границу редовне одбране од поплава, на шта је РХМЗ упозорио пре неколико дана, али према Тодоровићевим речима, Србији не прете поплаве. Он је навео да, иако су Пољска и Немачка на удару бујичних поплава, у Србији се, у овом случају, не очекују такви сценарији и додао да је важно да Сава и Дунав нису у ризику од изливања.
- Сава и Дунав имају добре насипе. Код нас је проблем у мањим рекама, да не кажем потоцима који преко лета пресуше, па се уз велику количину падавина излију и поплаве околину и објекте - указао је Тодоровић. Он је навео да су фебруар и март били сушни, али да су мај и јун били изузетно кишовити, односно да је у тим месецима пала већа количина падавина од месечног просека.
Временска прогноза до краја септембра
Говорећи о временским приликама у наредном периоду, Тодоровић је рекао да се у Србији до краја септембра очекује пријатно, топло и умерено време са максималним температурама од 21 до 25, у понедељак и уторак до 28 степени.
Мала количина падавина локално се очекује у последњим данима септембра.
БОНУС ВИДЕО:
Хаџифејзовић: Србија показала какву моћ има, идиоти у Сарајеву се питају зашто се неко наоружава

ВЕШТАК ОТКРИО ЈЕЗИВЕ ДЕТАЉЕ О ДЕЧАКУ УБИЦИ: Ево зашто је Коста пуцао на чувара школе, није га потресло сазнање кога је све убио
ЗАКЉУЧИЛИ смо да је Коста био способан да управља својим поступцима у време извршења злочина и да та способност није била битно смањена. Постоји једна краткотрајна ометеност, за период у учионици за који он каже да нема сећања, али он је све радио по плану. То указује да је он управљао својим поступцима.
05. 06. 2025. у 17:05

СРПСКА ПОСЛА: Никола Јокић запањио свет! Вратио се у Србију и урадио ОВО (ВИДЕО)
НИКОЛА Јокић је најбољи кошаркаш планете, али дајте му лопту и биће најбољи у сваком спорту. То је показао још једном.
08. 06. 2025. у 08:54

"ПЛАНИРАМ СВОЈУ САХРАНУ" Водитељка о тешкој болести
ЗВЕЗДА ријалити емисије „The Real Houswives of Beverly Hills“ и водитељка Теди Меланкамп (43), суочава се с тешком болешћу. Оперисала је тумор на мозгу, али се болест проширила и на плућа. Теди је открила да њен отац, рок легенда Џон Меланкамп (73), већ планира њену сахрану.
15. 06. 2025. у 21:19
Коментари (0)