РЕИСУ-Л-УЛЕМА ХАЛИТОВИЋ: ИЗС најоштрије осуђује напад на припадника жандармерије
ИСЛАМСКА заједница Србије најоштрије осуђује напад на припадника жандармерије МУП-а Србије, саопштио је данас реису-л-улема ИЗС Сенад Халитовић поручивши да се данашњи злочин коси са учењем ислама и да представља "дело безумног појединца".
Фото: Д. Миловановић
-Ислам најстрожије забрањује било какву врсту насиља према било коме, а живот са аспекта ислама представља посебну светост коју смо сви дужни штитити и коју ничим не смемо угрожавати. Оваква злодела косе се са свим верским учењима а посебно са учењем ислама, навео је Халитовић.
Данашњи злочин, како је нагласио, представља дело безумног појединца.
-Рањеном припаднику жандармерије желимо брз опоравак и повратак у часну службу заштите јавног реда и мира, а свим грађанима поручујемо да ће руководство Исламске заједнице Србије наставити свим својим капацитетом да делује у правцу изградње здравих и традиционално добрих пријатељских медјуконфесионалних односа и очувању мира у Републици Србији, саопштила је Информативна служба Исламске заједнице Србије.
Припадник Жандармерије Милош Јевремовић (34) рањен је данас у нападу испред израелске амбасаде у Београду. Нападач је идентификован као Милош Жујовић (25), верско име Салахудин, конвертит из Младеновца, који је прешао да живи у Нови Пазар.
(Танјуг)
БОНУС ВИДЕО - НУКЛЕАРНЕ ВЕЖБЕ: Руске снаге вежбају електронско лансирање ракета током нестратешких вежби
Препоручујемо
НЕЋЕМО ИМАТИ МИЛОСТИ: Вучић - Постоји 100 група индикативних на тероризам
29. 06. 2024. у 17:43
ПРОГЛАШЕН ЦРВЕНИ НИВО ПРЕТЊЕ: Дачић - Терориста је конвертит, полиција води истраге у Младеновцу и Новом Пазару
29. 06. 2024. у 17:26 >> 21:38
ВАШИНГТОН ПОСТ ТВРДИ: Руска служба спремала сценарио са атентатом на Орбана
РУСКА Спољна обавештајна служба (СВР) наводно је разматрала планове за утицај на изборе у Мађарској, укључујући и инсценирање атентата на премијера Виктора Орбана, у циљу јачања подршке Орбану, показује интерни документ до којег су дошле европске службе безбедности, пише данас Вашингтон пост (WП).
21. 03. 2026. у 13:35
КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром
ОВЕ седмице пре тачно 45 година, српски народ и Српска православна црква занемели су пред призором који је наговестио деценије страдања на Косову и Метохији.
17. 03. 2026. у 19:10
ЕКСПЛОЗИВ БИО СПРЕМАН: "Дигли бисмо у ваздух аеродром на Гренланду"
ДВА МЕСЕЦА пре израелско-америчког напада на Иран, Данска је била спремна да оружано брани свој суверенитет над Гренландом.
19. 03. 2026. у 14:12
Коментари (0)