"ОЈАЧАНА БОРБЕНА ГОТОВОСТ": Министар Гашић обишао Команду Ратног ваздухопловства и ПВО
МИНИСТАР одбране Братислав Гашић обишао је данас Команду Ратног ваздухопловства и противваздухопловне одбране у Земуну.
Фото: Министарство
Обиласку је присуствовао заменик начелника Генералштаба Војске Србије генерал-потпуковник Желимир Глишовић.
Током састанка са најодговорнијим старешинама Ратног ваздухопловства и ПВО, командант генерал-потпуковник Душко Жарковић представио је министру Гашићу организацију, размештај јединица и најбитније задатке тог вида Војске Србије.

Министар Гашић рекао је да је РВ и ПВО кључни део снажног одбрамбеног система наше земље и да је поносан што његови припадници одговорно и професионално извршавају задатке контроле и заштите суверенитета ваздушног простора Србије.
Он је нагласио да је континуирано опремање РВ и ПВО савременим ваздухопловима, системима ПВО и радарима пут ка даљем јачању овог вида Војске Србије.
- Набавком ракетних система за противваздухопловна дејства ФК-3 и Панцир, хеликоптера Ми-35 и Х-145, радара великог домета ГМ400, даљински пилотираних ваздухоплова, знатно је ојачана борбена готовост РВ и ПВО. Државно руководство и Министарство одбране наставиће да пружају подршку даљем опремању савременим средствима како би одговорили свим изазовима по питању контроле и заштите нашег ваздушног простора. Наша земља се развија, економски јача и можемо више новца издвојити за нашу одбрану. Свакако је од велике важности да Ратно ваздухопловство буде ојачано и новим авионима, јер само јако Ратно ваздухопловство и јака Војска Србија гарант су мира и безбедности свих нас - рекао је министар Гашић.

Министар Гашић је истакао да ће у наредном периоду један од приоритета бити брига о људима и да ће се даље радити на унапређивању материјалног положаја припадника Војске Србије.
После данашњег састанка у Команди Ратног ваздухопловства и ПВО, министру Гашићу презентована је заштитна летачка опрема и заштитна опрема техничког особља.
БОНУС ВИДЕО: “КОСОВО ЈЕ СРЦЕ СРБИЈЕ” Ори се Чаир
Препоручујемо
ТРАДИЦИЈА ИСПУЊЕНА ХЕРОЈСТВОМ: Министар Гашић обишао 63. падобранску бригаду
30. 05. 2024. у 16:51
15 ГОДИНА МЕДИЦИНСКОГ ФАКУЛТЕТА ВМА: Присуствовао министар Гашић (ФОТО)
24. 05. 2024. у 14:56
ДАЉЕ РУКЕ ОД ГРЕНЛАНДА! СВЕ ГОРИ У ЕВРОПИ НАКОН ОТМИЦЕ МАДУРА: Реакције европских лидера разбеснеће Трампа
САД су у суботу у војној акцији у Каракасу отеле председника Венецуеле Николаса Мадура и његову супругу Силију Флорес, који су спроведени у Градску притворску јединицу у Њујорку, где ће им се судити по оптужници за кријумчарење наркотика. Пратимо уживо најновији развој догађаја након драматичне америчке операције у Венецуели.
05. 01. 2026. у 08:27 >> 13:58
МАДУРО СЕ НА ЕНГЛЕСКОМ ОБРАТИО АМЕРИЧКИМ АГЕНТИМА: Погледајте шта им је рекао (ВИДЕО)
ПРЕДСЕДНИК Венецуеле Николас Мадуро је хеликоптером стигао на Менхетн, након чега је конвојем пребачен у Притворски центар (МДЦ) у Бруклину, озлоглашени затвор описан као „одвратан“ са „застрашујућим“ условима. Тамо су остали певач Р. Кели, Гислејн Максвел и Сем Банкман-Фрид.
04. 01. 2026. у 08:58
У ВЕНЕЦУЕЛИ 4.000 ХРВАТА : Страх, свуда тишина пуна тензије
У ВЕНЕЦУЕЛИ живи 4.000 особа хрватског порекла које после ноћашњег америчког напада на главни град Каракас, затворене у кућама, чекају даљи развој догађаја, рекла је у суботу Хини представница хрватске заједнице у тој јужноамеричкој земљи.
03. 01. 2026. у 18:47
Коментари (0)