ТРИ ВЕКА ВАЗНЕСЕЊА: Др Стојковски поводом јубилеја храма у Суботици (ВИДЕО)
ИСТОРИЧАР др Борис Стојковски истиче да микроисторије граде макроисторију па је и ових 300 година прилика да се укаже на период од када постоји православна црква у Суботици, да се сагледа живот српског народа на овом простору као и историја овог града.

Др Борис Стојковски (Фото: КЦНС)
- Храм Светог Вазнесења Господњег не можемо извадити из контекста историје онога што је данас град Суботица, а који је највероватније у средњем веку био трговиште.- каже предавач.
У наставку трибине, Стојковски указује на период изградње храма, живот у његовој непосредној околини а затим и Први и Други светски рат, који представљају својеврсну Античку трагедију за српску православну цркву.
Предавање историчара др Бориса Стојковског „Три века храма Светог Вазнесења Господњег у Суботици" може се погледати на Јутјуб каналу КЦНС

"ДОБРО СМО УПОЗНАТИ СА ДОГАЂАЈИМА У СРБИЈИ" Медведев оптужио Запад за организовање протеста у другим земљама
ЗАМЕНИК председника Савета безбедности Русије и председник странке Јединствена Русија Дмитриј Медведев оптужио је данас западне земље да организују протесте и мешају се у изборне процесе других земаља да би одржале своју доминацију.
31. 07. 2025. у 17:01

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)
ШИПТАРСКИ терориста и бивши истакнути припадник терористичке ОВК Халили Лулзин, ухапшен је данас у Свилајнцу, у заједничкој акцији Безбедносно-информативне агенције, Службе за откривање ратних злочина УКП МУП-а Републике Србије, а у сарадњи са Тужилаштвом за ратне злочине.
22. 07. 2025. у 20:54

СРПСКА СНАЈА ИЗ ЗАМБИЈЕ Описала свој прелазак у православље: "У почетку, неке ствари биле су ми ЧУДНЕ"
ПАТРИЦИЈА Каунда из Замбије пре неколико година заљубила се у младића из Србије, а због њега се доселила у нашу земљу, па чак и променила веру.
02. 08. 2025. у 11:32
Коментари (0)