ДА СЕ НАЈЕЖИШ - ЛИНИЈА КОСМЕТА, СВЕЋА И БАЊСКА: У Земуну освануо мурал посвећен Србима убијеним на КиМ (ФОТО)
03. 10. 2023. у 09:54
У СУКОБУ са тзв. косовском полицијом у Бањској у недељу, 24. септембра, погинули су Стефан Недељковић из Звечана, Бојан Мијаиловић и Игор Миленковић из Лепосавића. Жртве Куртијевог терора сахрањене су у својим местима, а на сахрани је уз њихове породице, родбину и пријатеље, присуствовала река људи која је дошла да ода почаст овим храбрим људима.
Повезане вести
ТЕРОР КУРТИЈЕВЕ „ПРАВДЕ“ И ФИНАЛНИ УДАР НА СЕВЕР: Дан за даном траје тихо етничко чишћење Срба, на реду општина Северна Митровица
СРБИМА на Косову и Метохији спрема се сценарио потпуног изгона, док режим Аљбина Куртија, уз прећутну сагласност дела међународне заједнице, свакодневно повлачи потезе који воде ка гашењу српског постојања у Покрајини.
26. 04. 2026. у 14:25
"Нећемо одустати од онога што нам припада" Петковић: Срце Бриселског споразума - ЗСО и после 13 година није формирана
ДИРЕКТОР Канцеларије за Косово и Метохију Петар Петковић изјавио је данас да су на данашњи дан 2013. године делегације Београда и Приштине, уз посредовање Европске уније, потписале Први споразум о принципима који регулишу нормализацију односа, али да ни данас, 13 година касније срце тог споразума, Заједница српских општина и даље није формирана упркос чврстим гаранцијама Европске уније.
19. 04. 2026. у 09:45
КРАЂА ВЕКА НА КиМ: Археолошки музеј у Пећи „прекрштава“ српске светиње - После Патријаршије, Приштина креће на Грачаницу и Високе Дечане!
НАЈНОВИЈИ брутални насртај на српску духовну и културну баштину на Косову и Метохији долази из кухиње такозваног Археолошког музеја у Пећи, који бесрамно присваја вековно седиште српских архиепископа и патријарха.
02. 04. 2026. у 15:55
ПЕЋКУ ПАТРИЈАРШИЈУ ПРЕДСТАВИЛИ КАО ВИЗАНТИЈСКУ ЦРКВУ! Шиптари немају своје културно наслеђе, па краду наше - Реаговало Министарство културе
ПОВОДОМ посете ученика Средње техничке школе „Рифат Ђота” Пећкој патријаршији и објаве Археолошког музеја у Пећи тим поводом, Министарство културе Србије, у складу са раније изнетим упозорењима, најоштрије осуђује најновији пример покушаја присвајања српске културне баштине фалсификовањем историје на најбизарнији начин, поручују из Министарства.
01. 04. 2026. у 15:54
ПАРЛАМЕНТ У БЕРНУ ПРВИ ПУТ ОТВОРЕНО О КИМ Швајцарска народна странка: Српска заједница на Косову угрожена
У ШВАЈЦАРСКОМ парламенту данас је, током расправе о продужењу мандата швајцарског контингента у саставу Кфора до 2029. године, први пут јасно и експлицитно отворено питање положаја и људских права Срба на Косову и Метохији.
12. 06. 2026. у 15:56
Најновије из рубрике
НОВИ ОБРТ ЗА ЂАКЕ ПРВОГ РАЗРЕДА ГИМНАЗИЈА: Уместо једног ипак ће имати два изборна предмета
ИАКО је било најављено да ће ученици који у септембру крећу у први разред гимназије имати један, а не два изборна предмета, Министарство просвете одустало је од те одлуке.
08. 07. 2026. у 14:23
СМЕДЕРЕВО БРУЈИ О БАБА ЉУБИЦИ: Њен потез због унука постао је прави хит (ВИДЕО)
БАКА Љубица Марковић још једном је одушевила јавност својим хумором, искреношћу и животном мудрошћу.
08. 07. 2026. у 13:39
НОВА ПРАВИЛА О РЕГРУТИМА КОЈИ ИМАЈИ ТЕТОВАЖЕ И ПИРСИНГЕ: Ево да ли ће моћи у војску када крене обавезни војни рок
У СРБИЈИ ће ускоро бити уведено обавезно служење војног рока, а у јавности се подигла бура око једног специфичног питања: шта ће бити са младићима који имају тетоваже по лицу, врату и шакама, односно на местима која униформа не може да сакрије?
08. 07. 2026. у 13:22
ПРЕОКРЕТ ПРЕД НОВУ ШКОЛСКУ ГОДИНУ: Ђаци ће ипак имати два изборна предмета, школама стигао нови мејл
НОВА генерација гимназијалаца ће, ипак, у распореду часова имати два изборна предмета. Иако је било најављено, Министарство просвете је одустало од намере да смањи фонд часова и број изборних предмета у првом разреду гиманазије.
08. 07. 2026. у 12:58
"ТО НЕМА УТЕМЕЉЕЊЕ" Метеоролог РХМЗ о најавама 55 степени: Ево какво време стварно чека Србију
ИАКО се лето повезује с високим температурама, наредни дани у Србији не доносе временске екстреме, већ умерено топло време са температурама у границама просека, каже метеоролог Републичког хидрометеоролошког завода Горан Михајловић.
08. 07. 2026. у 12:36
ramira
04.10.2023. 14:28
ja ostavila komentar ali ga nema,kako to