ПЉУСКОВИ СА ГРМЉАВИНОМ ВЕЋ СУ ЗАХВАТИЛИ ОВЕ ПРЕДЕЛЕ СРБИЈЕ: Где се очекују у наставку дана?
СРБИЈА је данас под утицајем висинског циклона, па услед њега над нашим подручјем кружи облачни систем, али и топла и влажна ваздушна маса.
Фото: Н. Живановић
Овог преподнева снажани грмљавински системи формирали су се над истоком и југоистоком Србије и овим пределима доносе пљускове са грмљавином.
У наставку преподнева и средином дана ови облачни и падавински системи под утицајем висинског циклона премештаће се према западу и северозападу, односно према Шумадији, Поморављу и Подунављу, тако да се и на овом подручју средином дана очекују локални пљускови са грмљавином.
Понегде се очекују и обилније падавине.
Иначе, Србија ће данас и сутра бити под утицајем напоменутог циклона, па се широм Србије очекују пљускови са грмљавином, а облачни и падавински системи премештаће се у југоисточној висинској струји.
Истовремено, очекује се и појачан источни и североисточни ветар, у кошавском подручју повремено и јак.
И у Београда ће данас бити променљиво облачно. На ширем подручју града после подне очекују се локални пљускови са грмљавином.
Максимална температура биће данас у Србији од 28 до 32°C, у Београду до 29°C, а у Неготинској Крајини до 27°C.
БОНУС ВИДЕО: Застрашујуће кретање облака над југом Србије
(Телеграф)
РУСИЈА ПОНОВО БРУЈИ О ИЗЈАВИ ВУЧИЋА: Речи председника о санкцијама ударна вест у руским медијима
РУСКА агенција ТАСС преноси као ударну вест изјаву председника Србије Александра Вучића који је рекао синоћ да би, уколико би одлучио да уведе санкције Русији, „издао душу народа“.
06. 05. 2026. у 11:22
Срушио се авион код главног града: Погинули сви путници и пилот
Ваздухопловна цивилна управа Јужног Судана саопштила је данас да се срушио авион југозападно од главног града Џубе, при чему је погинуло свих 14 особа које су биле у летелици.
27. 04. 2026. у 16:49
ШОК НА НАЈЛОН ПИЈАЦИ: Србин купио старе столице, вреде право богатство (ВИДЕО)
НА први поглед, чиниле су се као још један комад старог намештаја, али је искусно око препознало о чему је реч.
07. 05. 2026. у 10:25
Коментари (0)