ОД ОВОГ ДАТУМА БИЋЕ БАШ ВРЕЛО: Стиже Харон, други пик афричког антициклона

ТОПЛОТНИ талас који је погодио Европу, прву жртву је однео у Италији, а Медитеран се припрема и за температуре више од 40 степени.

ОД ОВОГ ДАТУМА БИЋЕ БАШ ВРЕЛО: Стиже Харон, други пик афричког антициклона

Фото Танјуг/АП

На званичном Твитер налогу, Европска комисија објавила је снимак који је забележио сателит Сентинел-3, који је у свемир лансирала Европска свемирска агенција, а на ком се види топлотни талас који је назван у Италији "Кербер."

 - У шпанском региону Елстремадура на земљиној површини 11. јула измерена је температура већа од 60 степени Целзијуса - навели су у објави.

Метеоролог Иван Ристић објавио је и да ускоро стиже други пик афричког антициклона.

 - Други пик афричког антициклона назван ХАРОН (капетан лађе у Хаду) долази и обара температурне рекорде широм Медитерана - написао је он уз фотографије.

Потом је, у наредној објави написао и тачан датум налета овог топлотног таласа.

 - Од недеље, 16. до четвртка 20. јула и до 40°Ц баш врело, летња жега ни кап кише неће бити - написао је он.

(Курир)

БОНУС ВИДЕО:

СНИМАК ЕРУПЦИЈЕ ИЗБЛИЗА: Дрон снимио активност вулкана Фаградалсфјалл

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ТРАМП ПОТПИСАО НАРЕДБУ 13219: Дејтонски споразум и Резолуција 1244 се морају поштовати

ТРАМП ПОТПИСАО НАРЕДБУ 13219: "Дејтонски споразум и Резолуција 1244 се морају поштовати"

ПРЕДСЕДНИК Сједињених Америчких Држава Доналд Трамп продужио је данас ванредно стање на националном нивоу у вези са Западним Балканом, у складу са Законом о међународним ванредним економским овлашћењима, објављено је данас на сајту Федералног регистра САД.

24. 06. 2026. у 17:38 >> 17:45

УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум

УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум

КОМУНИКАЦИОНА опрема за коју Украјина тврди да је помагала у подршци руским нападима дронова са територије Белорусије престала је да ради, рекао је председник Украјине Владимир Зеленски новинарима данас, неколико дана након што је издао ултиматум белоруском председнику Александру Лукашенку.

24. 06. 2026. у 18:41

Коментари (0)

СРБИЈА ЈЕ ВЕЋ „ПРЕСУДИЛА“: Овај играч осваја Златну копачку, Роналдо на квоти 22, а ево где је Меси