МЕТЕОРОЛОГ РИСТИЋ НАЈАВИО НЕВРЕМЕ: Вечерас прво на удару овај део Србије - упозорио на нови пик топлотног таласа
ЗА данашњи дан је упаљен црвени метео аларм у већем делу Србије, који означава веома опасне временске прилике.

Фото: Новости архива
Метеоролог Иван Ристић открио је да ли нас очекују и тропске ноћи након оваквих најава:
- Синоћ је била тропска ноћ, температура је у већем делу Србије износила преко 20 степени, ако нам је за утеху, и на Златибору је била тропска ноћ. Данас ће бити најтоплији дан овог првог пика топлотног таласа, а температуре ће ићи између 35 и 40 степени. У Београду 38, а у Нишу 39, можда 40 и то је уједно најтоплији део Србије.
Потом се осврнуо на непогоде које ће задесити северну Србију:
- Треба рећи да у касним поподневним часовима наилази хладни фронт, односно расхлађење које ће прво захватити север Србије и донети пљускове, локалне непогоде, кишу уз ветар и град, у том делу земље. Треба издати упозорење, ноћас, и за те ствари. Са тим хладним фронтом долази свежији ваздух, тако да ће сутра бити много пријатније. Међутим, већ за викенд поново јача афрички антициклон према нама, тако да од 16. до 20. јула долази други пик, који ће можда бити јачи и трајаће дуже.
(Курир)
Препоручујемо

ДАНАС НАЈВРЕЛИЈИ ДАН У СРБИЈИ: У овим деловима и до 40 степени - увече следи обрт
13. 07. 2023. у 09:10

ТРИК ТАТЕ ИЗ СРБИЈЕ: Како је плашљиво дете научио да плива док су били на мору у Грчкој
12. 07. 2023. у 17:54

ОСВОЈИЛА ГА ТЕНИСЕРКА: Ко је Алкаразова девојка и зашто је повезују са Рафином женом
12. 07. 2023. у 18:35

ПУТИН ИМА ПРЕДЛОГ ЗА КРАЈ РАТА, ПОДРЖАВА ГА И АМЕРИКА! Огласио се Лукашенко после састанка са руским председником
БЕЛОРУСКИ председник Александар Лукашенко изјавио је после данашњег састанка са руским лидером Владимиром Путином у Москви да ће Кремљ ускоро изаћи са „врло добрим предлогом“ за окончање рата у Украјини, који, како тврди, у великој мери подржавају и Сједињене Државе.
26. 09. 2025. у 20:19

РУСИ НАПАЛИ СЕВЕРНО ОД КИЈЕВА: Десетине хиљада људи без струје и воде, Украјинци бесни због недостатка одбране
РУСКИ дронови гађали су у четвртак, 25. септембра, кључну инфраструктуру у градовима Чернигов и Нижин на северу Украјине, оставивши десетине хиљада становника без струје и воде.
25. 09. 2025. у 16:56

МОГУЋА И ЗАТВОРСКА КАЗНА: Које санкције прете Лазићу - адвокат објаснио шта чека певача после саобраћајке
АДВОКАТ Бошко Журић детаљно је објаснио какве казне следују за оно што је урадио певач Дарко Лазић.
26. 09. 2025. у 12:39
Коментари (0)