АПЕЛ ГРАЂАНИМА ДА ИЗМЕСТЕ ВОЗИЛА: Редовна одбрана од поплава у зони Куле Небојша
Након увођења редовне одбране од поплава на потезу од Куле Небојша до Бастиона Светог Јакова, Секретаријат за послове одбране, ванредних ситуација и координацију апеловао је на грађане да изместе своја паркирана возила из те зоне.

Фото: Н. Фифић
- Апелујемо на грађане да изместе своја возила и да их не паркирају у овој зони у циљу превентивних активности, те да би омогућио несметан рад екипама водопривредних предузећа. Напомињемо да је ова појава уобичајена за тај део града и да се оваква ситуација на том делу акваторијума Дунава дешава учесталије него на осталим деловима обале с обзиром на то да се ради о најнижој тачки Београда - наводи се у саопштењу.
Према прогнозама свих релевантних институција, како се истиче, нема опасности од изливања реке.
Градски штаб за ванредне ситуације на територији града Београда и екипе водопривредних предузећа константно прате ситуацију на терену. Грађани ће благовремено бити обавештени о новим информацијама, додаје се у саопштењу.
На основу Општег плана за одбрану од поплава и због измереног водостаја на меродавном мерном месту у петак, 19. маја, предузеће ЈВП „Србијаводе“ донело је Наредбу о увођењу редовне одбране од поплава на водној јединици Београда — десни насип и обалоутврда уз Дунав од Куле Небојша до Бастиона Светог Јакова у дужини од 0,34 километра.
БОНУС ВИДЕО: ЋЕЗЕНА ПОД ВОДОМ: Река Савио направила пустош у италијанској регији Емилија-Ромања
Препоручујемо

СТАНОВНИЦИ СРПСКЕ МОГУ ДА ОДАХНУ: Опадају водостаји свих главних водотока
21. 05. 2023. у 11:53

ЕВРОПИ ПРЕТИ НОВА ВЕЛИКА КРИЗА: Стиже нам брутално лето, последице могу бити разорне
20. 05. 2023. у 08:31

ПАО ПЛАФОН У ВРТИЋУ У ЗРЕЊАНИНУ: Огласио се и градоначелник о снажном невремену (ФОТО)
18. 05. 2023. у 23:27

ДУГОРОЧНА ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ДО КРАЈА АВГУСТА: Тек нас чека пакао и температурни рекорди - лето се не предаје
НАЈНОВИЈА временска прогноза евопских стручњака за август показује прохладнији почетак месеца у централним деловима Европе, али се већ наговештава повратак суптропског гребена и новог таласа врелог времена. Услед присуства ниског притиска на северу континента, стварају се услови за нови топлотни талас који ће погодити већи део Европе, пише Severe Weather Europe.
04. 08. 2025. у 20:19

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)
ШИПТАРСКИ терориста и бивши истакнути припадник терористичке ОВК Халили Лулзин, ухапшен је данас у Свилајнцу, у заједничкој акцији Безбедносно-информативне агенције, Службе за откривање ратних злочина УКП МУП-а Републике Србије, а у сарадњи са Тужилаштвом за ратне злочине.
22. 07. 2025. у 20:54

3О ЛЕТА ОД "ОЛУЈЕ" - РУДАН ОШТРО О ХРВАТИМА: "Колико је Срба плутало у бунарима јер се нису укрцали у тракторе..."
ВЕДРАНА Рудан је коментарисала политичку и друштвену климу у Хрватској.
03. 08. 2025. у 16:23
Коментари (0)