ИЗГРАДЊА РЕГИОНАЛНЕ ДЕПОНИЈЕ: Пројекат у Врању од изузетног значаја
НА захтев Министарства заштите животне средине данас је у Београду одржан велики састанак поводом решавања питања несанитарних депонија и изградње Центра за управљање чврстим отпадом у Врању "Метерис".

Фото Новости
Састанку су, поред министарке Ирене Вујовић и представника МЗЖС присуствовали и министар грађевинарства, саобраћаја и инфраструктуре Горан Весић са сарадницима, као и градоначелник Врања и председници општина Владичин Хан, Трговиште, Босилеград, Сурдулица, Бујановац и Прешево.
-Изградња Регионалног центра за управљање чврстим отпадом у Врању изузетно је важан пројекат, који, иако је у надлежности Министарства грађевине, саобраћаја и инфраструктуре, од велике је важности и за Министарство заштите животне средине. Док се не изгради Регионални центар, не можемо трајно да решимо проблем несанитарних депонија. Не можемо да их затворимо и санирамо. Зато молим све локалне самоуправе да одговорно и убрзано раде на свим корацима у фази припреме, како би овај центар био изграђен што пре, а све депоније биле саниране, рекла је министарка Вујовић.
Министарка Ирена Вујовић подсетила је све председнике локалних самоуправа да ниједан проблем са несанитарним депонијама није пријављен МЗЖС и замолила да убрзано раде на оперативним корацима, попут експропријације земљишта, измештања далековода, односно, свега што је у надлежности локалних самоуправа, како би и изградња Регионалног центра за управљање отпадом што пре започела.
По налогу председника Републике Србије Александра Вучића, министарка заштите животне средине Ирена Вујовић, следеће недеље ће обићи Пчињски округ.
Препоручујемо

ВЕСИЋ ОДГОВОРИО ЂЕЛИЋУ: "Ђелић је увек у служби тајкуна и само га интересују паре"
13. 03. 2023. у 13:12

Министарка Ирена Вујовић обишла ново заштићено подручје ПИО „Варденик“
11. 03. 2023. у 16:44

СНИМАК ДРАМЕ: Ајкула се "ушуњала" међу рибаре - видео пун језе, застрашујућа паника
13. 03. 2023. у 16:31

ГДЕ СЕ ПРОДА НАЈВИШЕ КУЋА: Један град је за петама Београду, цене од 1.000€
13. 03. 2023. у 13:02

ЗАХАРОВА О УПОЗОРЕЊУ ВУЧИЋУ ЗБОГ ПОСЕТЕ МОСКВИ: Бандитизам и уцена, тако делују терористичке ћелије
ПОРТПАРОЛКА руског Министарства спољних послова Марија Захарова данас је назвала упозорења Европске уније председнику Србије Александру Вучићу у вези његове посете Москви за Дан победе, "бандитизмом и уценом''.
30. 04. 2025. у 16:55

МАКРОН ПОСЛЕ РУСКОГ НАПАДА: Хитно нам је потребан мир
РУСКИ ракетни напад на град Суми на северу Украјине наглашава хитну потребу за наметањем примирја Русији, изјавио је данас председник Француске Емануел Макрон.
13. 04. 2025. у 15:34

ХАОС И ДРАМА НА САБАЛЕНКИНОМ МЕЧУ: Свађа. прозивке и на крају одлазак без руковања (ВИДЕО)
БЕЛОРУСКИЊА Арина Сабаленка савладала је Марту Костјук из Украјине за пласман у полуфинале мастерса у Мадриду, а то је било све само не обичан меч.
01. 05. 2025. у 09:30
Коментари (0)