ПОГЛЕДАЈТЕ - ПРОВЕРА СПЕЦИЈАЛИСТИЧКЕ ОБУЧЕНОСТИ ВОЈНИКА: Децембарци приказују шта су научили (ФОТО)
У ЦЕНТРИМА за обуку Војске Србије реализована је провера индивидуалне специјалистичке обучености војника на служењу војног рока генерације „децембар 2022“.
Фото Војска Србије
На дводневном испиту обучености, који долази након шестонедељног специјалистичког обучавања, војници су решавали задатке из тактичке обуке и кроз практичне радње и поступке показали стечена знања и вештине у употреби наоружања, борбених средстава и војне опреме.
Резултати показују да су војници успешно савладали све садржаје обучавања и да су оспособљени за извођење тактичких борбених радњи на бојишту, руковање различитим наоружањем и реализацију задатака у складу са наменом свог рода, односно службе.
Успешним завршетком провере оспособљености стекли су се услови за почетак колективне обуке у јединицама Војске Србије у којима ће војници провести завршна три месеца војног рока.
По завршетку војног рока војници могу ступити у строј професионалних припадника Војске Србије, за шта је већина њих из ове генерације већ изразила интересовање.
МИР ВЕЋ У МАРТУ, УКРАЈИНА ИДЕ НА ИЗБОРЕ И РЕФЕРЕНДУМ? Ројтерс ексклузивно објавио детаље мировног споразума, али једна ствар кочи све
АМЕРИЧКИ и украјински преговарачи разговарали су о амбициозном циљу да Русија и Украјина постигну мировни споразум до марта, иако је тај рок вероватно нереалан због недостатка договора о кључном питању територије, према речима три извора упозната са разговорима, ексклузивно је објавио Ројтерс.
06. 02. 2026. у 22:55
"ПРИШТИНСКА АДМИНИСТРАЦИЈА УБРЗАНО ЧИСТИ ПОКРАЈИНУ ОД СРБА" Хитно се огласило руско Министарство спољних послова - "То је лицемерно!"
КОРИСТЕЋИ успех на недавним парлементарним изборима, приштинска администрација форсира чишћење покрајине од српског становништва, саопштено је из Министарства спољних послова Русије.
04. 02. 2026. у 13:32
АМЕРИКАНКА ИЗ "ЛЕПИХ СЕЛА": "Срби су били светски непријатељи број један, зликовци - али не и за мене"
ФИЛМ "Лепа села лепо горе" Срђана Драгојевића важи за једно од најбољих и највољенијих остварења наше кинематографије.
04. 02. 2026. у 10:52
Коментари (0)