ПОЧИЊУ РАДОВИ У ЛОЖИОНИЦИ: Премијерка Брнабић на обележавању почетка радова - ниче нови креативно-иновативни центар (ВИДЕО)
ПРЕМИЈЕРКА Србије Ана Брнабић и министар информисања и телекомуникација Михаило Јовановић присуствовали су постављању камена темељца за изградњу Ложионице у Београду.
Фото: Танјуг/Раде Прелић
На месту бивше окретнице за парне локомотиве испод Мостарске петље, у присуству премијерке Ане Брнабић, обележен је почетак радова на реконструкцији некадашње зграде Ложионице, која ће постати креативно-иновативни мултифункционални центар.
Фото: Танјуг/Раде Прелић
- Ложионица је драгуљ у круни свега што радимо. Она је симбиоза свега што радимо. Ми смо прва влада у историји Србије која је узела кредит за инфраструктуру у култури. Како бисмо поново направили добре услове да наши креативци раде. Јер верујемо да су управо они који на најбољи начин промовишу Србију - саопштила је премијерка и додала:
- Многи нису веровали ни у дигитализацију ни у културу. Данас је више од 35.000 људи него раније запослено у креативном сектору. Износ креативни индустрија је порастао за преко 80 посто. Њихов допринос БДП-у је 6,8 посто. Србија је у свету већ препозната као један од лидера у свету креативних индустрија.
Она истиче да је идеја да се понуде нови модели за развој креативне економије, и да је ово сан који се испуњава..
Премијерка је потом оставила поруку у капсули за неке нове генерације:
- Моја порука коју ћу оставити у капсули за неке нове генерације је да наставе искру генијалне креативнсти и стваралаштва која хиљадама година постоји на овим просторима. Одавде нас уведите у неку нову индустријску револуцију.
Поред новог објекта ће се градити и пословна зграда од 11.000 квадрата, а укупна вредност инвестиције је 52 милиона евра.
Грађевинска дозвола за реализацију овог пројекта добијена је пре неколико дана, а комплетна изградња требало би да буде приведена крају на пролеће 2025. године.
Препоручујемо
ВЕЧЕРАС ПАДАЈУ МАСКЕ: Трећа епизода EXATLONA доноси интриге и бруталне окршаје (ВИДЕО)
09. 01. 2026. у 16:50
СУТРА НАС ОЧЕНУЈЕ ЛЕДЕНИ ДАН: РХМЗ се хитно огласио - и слаб снег ће се ледити на тлу
09. 01. 2026. у 16:48
ТРАМП УПУТИО ПИСМО ОРБАНУ: Ево шта му је поручио
ПРЕМИЈЕР Мађарске Виктор Орбан објавио је на друштвеној мрежи Икс писмо које је добио од Доналда Трампа, у којем председник Сједињених Америчких Држава истиче да су односи САД и Мађарске јачи него икада и да се заснивају на заједничким вредностима.
09. 01. 2026. у 10:22
ПОКРЕНУТА ДВОСТРУКА ДИПЛОМАТСКА ОФАНЗИВА: Страх због Гренланда преплавио Европу, лидери сада имају нову тактику
ЕВРОПСКЕ владе покренуле су двоструку дипломатску офанзиву како би убедиле председника САД Доналда Трампа да одустане од својих претензија према Гренланду - кроз лобирање у Вашингтону и притисак на НАТО да отклони безбедносне забринутости америчког председника.
09. 01. 2026. у 13:11
ВОДИТЕЉКА ОТКРИЛА ИСТИНУ О ЦЕЦИ И ЧЕДИ: Умешан и Александар Кос - шта се дешавало између политичара и певачице
БЛИЗАК пријатељ и сарадник Чедомира Јовановића, Александар Кос, последњих месеци нашао се у жижи интересовања јавности. О његовом професионалном ангажману, али и приватном животу, у последње време све се чешће спекулише, док је јавности и даље мало познато чиме се заправо бави и какав је његов пут био до позиције на којој се данас налази.
09. 01. 2026. у 08:42
Коментари (0)