ЛЕПЕ ВЕСТИ - У СРБИЈИ ВИШЕ БЕБА, А МАЊЕ УМРЛИХ: Најновији подаци Републичког завода за статистику

ЗА првих девет месеци ове године рођено је 463 деце више него у истом периоду прошле, а умрло је 7.971 људи мање, види се из најновијег извештаја Републичког завода за статистику.

ЛЕПЕ ВЕСТИ - У СРБИЈИ ВИШЕ БЕБА, А МАЊЕ УМРЛИХ: Најновији подаци Републичког завода за статистику

FOTO: Arhiva novosti

Од јануара до краја септембра 2022. године, број рођених износио је 45.939, док је прошле године у истом периоду био 45.476, па се бележи раст од 1 одсто.

Највише беба дошло је на свет у августу (5.855), а генерално највећи број рођених је у региону Шумадије и Западне Србије.

Број умрлих у истом раздобљу ове године износио је 85.742, а претходне 93.713, па се бележи пад за 8,5 одсто.

Највише људи од почетка 2022. преминуло је у фебруару (13.094), а највеће смањење морталитета забележено је у Београду (за 2.656, односно 11,9 одсто).

БОНУС ВИДЕО - НОВАК ЂОКОВИЋ НА САЈМУ КЊИГА: Најбољи светски тенисер дружио се са посетиоцима

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

СУПРУГА ГА ДРЖАЛА 5 МИНУТА ЗА НОГЕ ДА НЕ БИ ИСПАО Нови детаљи драме држављанина Србије на лету Рајанера

"СУПРУГА ГА ДРЖАЛА 5 МИНУТА ЗА НОГЕ ДА НЕ БИ ИСПАО" Нови детаљи драме држављанина Србије на лету Рајанера

ДРАМАТИЧНЕ тренутке доживели су у петак ујутру путници на лету компаније Рајанер са аеродрома „Македонија“ у Солуну за Минхен, када је пукао прозор, а ваздушна струја повукла једног путника напоље. Он је у последњем тренутку спасен захваљујући супрузи, која је седела поред њега и задржала га, пише Прототема.

10. 07. 2026. у 12:18

ОБЈАВЉЕНЕ ТАЧНЕ АДРЕСЕ У ЕУ: Немачка главна база за производњу оружја за Украјину Чека се реакција Москве

ОБЈАВЉЕНЕ ТАЧНЕ АДРЕСЕ У ЕУ: "Немачка главна база за производњу оружја за Украјину" Чека се реакција Москве

НЕМАЧКА је практично постала главна индустријска база украјинског војно-индустријског комплекса у рату против Русије, а управо Берлин стоји иза терористичких напада на руске цивилне циљеве, рекао је лидер покрета „Друга Украјина“ Виктор Медведчук. Истовремено, он је открио адресе најважнијих немачких компанија које производе оружје за Украјину.

13. 07. 2026. у 12:47

Коментари (1)

АФРИЧКИ ТАЛАС СТИЖЕ У СРБИЈУ: Од овог датума креће нови удар врућине