СРПСКИ ПЛАВИ ШЛЕМОВИ: Редовна замена јединице Војске Србије у мисији у Либану (ФОТО)
ПРИПАДНИЦИ вода за заштиту снага из састава Команде за обуке допутовали су у Републику Србију након успешног учешћа у мировној операцији Уједињених нација у Либану.
Фото Војска Србије
У претходних седам месеци они су, у саставу италијанског контингента, били ангажовани на задацима обезбеђења у сектору „Запад“, а заменили су их припадници Војске Србије, такође из састава Команде за обуку, који су у зону операције отпутовали средином прошлог месеца.
У сложеним безбедносним условима, припадници вода за заштиту снага су професионално и одговорно реализовали све задатке у складу са мандатом мисије и тако на најбољи начин оправдали углед српског војника и Војске Србије у међународном окружењу.
Војска Србије учествује у мировној операцији Уједињених нација у Либану од 2010. године. Осим вода за заштиту снага, Војска Србије у овој мисији ангажује штабне официре, припаднике елемента националне подршке и пешадијску чету, која извршава задатке у саставу шпанског батаљона у мултинационалној бригади сектора „Исток“.
БОНУС ВИДЕО - РУСКИ ХЕЛИКОПТЕРИ „КАМОВ-32“ СТИЖУ У СРБИЈУ: Најбоља машина за гашење пожара
ЗАВРШЕН СУДБОНОСНИ САСТАНАК ОКО ГРЕНЛАНДА! Померен из Беле куће, трајао 50 минута, а о једној фотографији сви говоре (ФОТО)
ЗВАНИЧНИ састанак на високом нивоу око Гренланда, на којем су учествовали амерички потпредседник Џеј Ди Венс, амерички државни секретар Марко Рубио и министри спољних послова Данске и Гренланда, Ларс Локе Расмусен и Вивијан Моцфелт, завршен је након 50 минута.
14. 01. 2026. у 18:36
ОВО ЈЕ ГЛАВНИ УДАРАЦ ЗА НАТО И КИЈЕВ: У нападу „орешником“ уништена фабрика од великог значаја (ВИДЕО)
НАПАД „орешником“ онеспособио је Лавовску државну фабрику за поправку авиона, саопштило је Министарство одбране Русије.
12. 01. 2026. у 15:27
БАЛКАНЦИ О ЖИВОТУ У ЕВРОПИ: Пустиће те да цркнеш - ти њега угостиш гозбом, он мисли да си сељачина
МНОГИ сањају о животу у Немачкој, Аустрији или Швајцарској, замишљајући мир, ред и бољи стандард. Ипак, искуства наших људи који су се преселили откривају да живот у западној Европи често носи неочекиване изазове који могу шокирати оне који су навикли на балканску спонтаност и топлину.
13. 01. 2026. у 10:22
Коментари (0)