ОГЛАСИО СЕ УСАМЕ ЗУКОРЛИЋ: Муфтијин син коментарисао налазе обдукције очевог тела (ФОТО)
УСАМЕ Зукролић, син преминулоф муфтије Муамера Зукорлића, огласио се после објављивања резултата обдукције тела његовог оца.
Фото: Танјуг/Драган Кујунџић/Зоран Жестић
Он је навео да ће породица да сачекаи резултате из Немачке и Босне и Херцеговине пре него што се обрати јавности.
– Обавештавам јавност да су стигли први налази о узроку смрти рахметли академика муфтије Муамера Зукорлића, рађене на институтима за Судску медицину у Нишу и Београду. Породица ће сачекати још резултате из Немачке и Босне и Херцеговине, пре него што се обрати јавности – навео је Усаме на Инстаграму.
Подсетимо, Више јавно тужилаштво у Новом Пазару саопштило је данас да је обдукционим налазом утврђено да је лидер Странке правде и помирења Муамер Зукорлић умро природном смрћу која је наступила као последица наглог погоршања функције и престанка рада срца.
Више јавно тужилаштво је, како се наводи у саопштењу, поступајући по кривичној пријави коју је поднео његов син Усаме Зукорлић против Н. Н. лица због кривичног дела тешко убиство, одредило ексхумацију ради обдукције посмртних остатака тела као и хемијско-токсиколошку анализу биолошких остатака у циљу уважавања узрока смрти муфтије.
Фото: Принтскрин Инстаграм/Усаме Зукорлић
У саопштењу се наводи да је јуче Завод за судску медицину у Нишу доставио Вишем јавном тужилаштву у Новом Пазару обједињени налаз и мишљење заједно са налазом и мишљењем Завода за здравствену заштиту радника Нови Сад, у којем је наведено да измерене вредности концентрације токсичких метала и металоида у узорцима се налазе у оквиру нормалних вредности за ове врсте узорака и не представљају непосредан ни посредан узрок акутне и хроничне интоксикације и тиме нису узрок смрти Зукорлића.
Огласила се и супруга Елма
Елма Елфић, муфтијина друга супруга, објавила је на свом Инстаграм налогу да су познати резултати обдукције.
- Данас, извештајем обдуцената смо сазнали да нисмо закаснили, аорта није пукла, умро је природном смрћу престанком рада срца - написала је Елма. - Хвала Богу није ни отрован, јер ко год га је познавао могао га је само волети.
Препоручујемо
ПОЗНАТИ РЕЗУЛТАТИ ОБДУКЦИЈЕ МУАМЕРА ЗУКОРЛИЋА: Ево од чега је умро муфтија
14. 06. 2022. у 12:34
СТИГЛИ РЕЗУЛТАТИ ОБДУКЦИЈЕ ВИДОЈА РИСТОВИЋА: Смрт наступила тачно у 00.22 часа
07. 06. 2022. у 13:13
НАЈТЕЖИ ТРЕНУТАК ОД МУФТИЈИНЕ СМРТИ: Огласила се друга супруга Муамера Зукорлића
07. 05. 2022. у 16:53
ЦНН ОБЈАВИО ДА ЈЕ ИРАН ПРОГЛАСИО ВЕЛИКУ ПОБЕДУ, ТРАМП ПОЛУДЕО Саопштење је велика превара, надлежни утврђују да ли је почињено кривично дело
ИРАН је саопштио да је остварио велику победу и приморао Сједињене Америчке Државе да прихвате његов план у 10 тачака, наводи се у саопштењу Врховног савета за националну безбедност Ирана које су пренели државни медији, тврди ЦНН. Трамп је на обајву ЦНН-а експресно реаговао и оптужио их за превару.
08. 04. 2026. у 02:39
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.
24. 03. 2026. у 20:17
ШОК: "Амери НИСУ спашавали пилота - КРАЛИ су обогаћени уранијум! Катастрофа за Вашингтон"
БАГЕЈ је назвао операцију спасавања катастрофом за Вашингтон, јер иранска војска тврди да су њене снаге уништиле два хеликоптера Црни јастреб и два војно-транспортна авиона Ц-130.
06. 04. 2026. у 19:11
Коментари (3)