СВЕЧАНИ ДЕФИЛЕ У КНЕЗ МИХАИЛОВОЈ: Обележавање дана МУП и полиције у Београду (ВИДЕО)
ДАН Министарства унутрашњих послова и Дан полиције обележен је данас низом манифестација.

Фото: Н. Скендерија
Након централне свечаности у Штарк арени, одржан је свечани дефиле у центру Београду, у Кнез Михаиловој улици.
Наши суграђани од 13 часова на тактичко-техничком збору на Калемегдану имали су прилику да се упознају са вештинама, опремом и возилима која користе у раду, превентивним пројектима које спроводи Министарство и методама рада различитих организационих јединица полиције.

Фото: Н. Скендерија

Фото: Н. Скендерија

Фото: Н. Скендерија
Свечаност у Арени, Вулин се обратио полицајцима
Изасланик председника Републике Србије и врховног команданта Војске Србије Александра Вучића, министар унутрашњих послова Александар Вулин поручио је приликом обележавања Дана Министарства унутрашњих послова и Дана полиције у „Штарк Арени“ пред 1.516 припадника полиције који су положили свечану заклетву, да је на њима да чувају вредности Србије, као и миран живот и безбедност свих грађана.
- У име председника Републике Србије Александра Вучића, припадницима Министарства унутрашњих послова честитам полагање свечане заклетве. Ево нас данас пред Србијом и пред српским светом да покажемо шта смо радили у протеклој години, да покажемо најмлађе међу нама, а Бог и народ ће дати да их једном зовемо и најбољи међу нама.
- Али до тада, док су најмлађи, хоћу да знате да они бољи од њих су сада у Копненој зони безбедности, су сада на раскрсницама, сада дежурају не би ли неком спасили главу ако га ватра у неопрезу захвати, да су најбољи међу нама данас са онима који пате, којима је тешко, далеко од светла и далеко од камера, па ваљда зато и јесу најбољи. Ево, пред нама 1.516 кћери и синова. Оно што су мајке од киле меса отхраниле, мајка Србија је дохранила да дорасту до строја и до барјака - поручио је министар полиције Александар Вулин.
Министар Вулин се захвалио председнику Републике Србије Александру Вучићу на подршци српској полицији посебно када су разбијене најкрволочније банде у Европи, бодрећи их да у тој борби никад не посустану.
БОНУС ВИДЕО - НОВОСТИ У ИСТАНБУЛУ: Клањање у хришћанским светињама
Препоручујемо

СВЕЧАНО У АРЕНИ: У Београду се обележава Дан полиције и МУП-а (ФОТО/ВИДЕО)
12. 06. 2022. у 10:20 >> 11:21

ПОЗНАТО КАДА КОНАЧНО СТАЈЕ КИША: Објављена детаљна временска прогноза до краја јуна
12. 06. 2022. у 13:09

"ДОБРО СМО УПОЗНАТИ СА ДОГАЂАЈИМА У СРБИЈИ" Медведев оптужио Запад за организовање протеста у другим земљама
ЗАМЕНИК председника Савета безбедности Русије и председник странке Јединствена Русија Дмитриј Медведев оптужио је данас западне земље да организују протесте и мешају се у изборне процесе других земаља да би одржале своју доминацију.
31. 07. 2025. у 17:01

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)
ШИПТАРСКИ терориста и бивши истакнути припадник терористичке ОВК Халили Лулзин, ухапшен је данас у Свилајнцу, у заједничкој акцији Безбедносно-информативне агенције, Службе за откривање ратних злочина УКП МУП-а Републике Србије, а у сарадњи са Тужилаштвом за ратне злочине.
22. 07. 2025. у 20:54

"ЂЕДОВИ ТЕ ПРОКЛЕЛИ!" Вељко бесан на презимењакињу, слави Олују
СИН певачице Светлане Цеце Ражнатовић, Вељко Ражнатовић, важи за великог родољуба, а сада га је разбеснело то што је једна његова презимењакиња учествовала у годишњици прославе "Олује".
03. 08. 2025. у 10:36
Коментари (1)