НАПАДИ ИЗ ЕУ И УКРАЈИНЕ: Лажне дојаве о бомбама у Београду и Нишу са исте адресе као за авионе Ер Србије и Београдски аеродром
ТОКОМ данашњег дана са мејл адресе сервиса „Protonmail“, на адресе више тржних центара у Србији упућене су поруке о наводно постављеним експлозивним направама у тим објектима, за које је након контрадиверзионог прегледа установљено да су биле лажне.
Фото: ЕПА
Са исте мејл адресе поруке исте садржине послате су на мејл адресе тржних центара - Рајићева, Меркатор Центар Београд, Галерија - Београд и Делта Планет у Нишу.
Мејлови су стигли са сервиса „Protonmail“, мејл сервиса који је базиран у Швајцарској и са њега су и у претходном периоду у неколико наврата слате претње и Аеродрому „Никола Тесла“ и компанији „Air Serbia“, а према оперативним сазнањима упућене су са територија једне европске земље и Украјине.
Полиција интензивно, у сарадњи са Тужилаштвом за високотехнолошки криминал, ради на прикупљању података у вези са извршиоцима овог кривичног дела, а званично ћемо затражити помоћ путем међународне оперативне полицијске сарадње ради добијања података о налогодавцу, организаторима и извршиоцу овог кривичног дела.
Препоручујемо
ЧЕТИРИ ЛАЖНЕ ДОЈАВЕ О ПОСТАВЉЕНИМ БОМБАМА У ЈЕДНОМ ДАНУ: Евакуисани тржни центри, полиција обавила прегледе
18. 04. 2022. у 17:30 >> 17:30
РУСИЈА ПОНОВО БРУЈИ О ИЗЈАВИ ВУЧИЋА: Речи председника о санкцијама ударна вест у руским медијима
РУСКА агенција ТАСС преноси као ударну вест изјаву председника Србије Александра Вучића који је рекао синоћ да би, уколико би одлучио да уведе санкције Русији, „издао душу народа“.
06. 05. 2026. у 11:22
Срушио се авион код главног града: Погинули сви путници и пилот
Ваздухопловна цивилна управа Јужног Судана саопштила је данас да се срушио авион југозападно од главног града Џубе, при чему је погинуло свих 14 особа које су биле у летелици.
27. 04. 2026. у 16:49
ШОК НА НАЈЛОН ПИЈАЦИ: Србин купио старе столице, вреде право богатство (ВИДЕО)
НА први поглед, чиниле су се као још један комад старог намештаја, али је искусно око препознало о чему је реч.
07. 05. 2026. у 10:25
Коментари (0)