ПОМОЋ И ЗА КОМШИЈЕ: Отворен Регионални центар за ванредне ситуације у Врању

Ј. С.

17. 03. 2022. у 11:47

МИНИСТАР унутрашњих послова Александар Вулин отворио је Регионални центар за ванредне ситуације у Врању.

ПОМОЋ И ЗА КОМШИЈЕ: Отворен Регионални центар за ванредне ситуације у Врању

Министар Вулин са запосленима , Фото Танјуг

Он је рекао да су ватрогасци-спасиоци наши хероји, увек спремни да, не питајући за личну жртву, заштите животе и имовину наших грађана.

- Србија на челу са Александром Вучићем цени рад свих припадника МУП, а посебно наших ватрогасаца - рекао је Вулин и додао да је захваљујући одговорној и мудрој политици и економским мерама које је спровео председник Вучић, Србија данас способна и има средства да улаже у јачање и опремање полиције и ватрогасаца, у изградњу и реновирање полицијских објеката и ватрогасних станица, набавку савремених возила и опреме.

Он је нагласио и да је Србија данас у прилици да помогне својим грађанима, али и свима који затраже помоћ од Србије:

- Наша земља је способна да у часу невоље помогне Републици Српској, Северној Македонији, Грчкој, што смо и учинили прошлог лета услед незапамћених пожара.

Ватрогасци-спасиоци, како је министар полиције рекао, од почетка године интервенисали су 6.029 пута, од тога око 5.000 интервенција било је на пожарима, а њиховим залагањем и трудом спасено је 246 особа. Ватрогасно-спасилачки батаљон у Врању током прошле године имао је 1.207 интервенција и спасао 136 људи.

У овом центру биће смештени припадници Одељења за ванредне ситуације у том граду и Ватрогасно-спасилачки батаљон, као и центар за обавештавање за јужни и источни део Србије.

НАЈСАВРЕМЕНИЈА ОПРЕМА ЗА ОБУКУ

ОБЈЕКАТ је опремљен најсавременијом опремом и тренажним центрима и у њему ће се обављати основна и специјалистичка обука нових припадника ватрогасно-спасилачких јединица и друге обуке припадника Сектора за ванредне ситуације.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ПУТИН ИМА ПРЕДЛОГ ЗА КРАЈ РАТА, ПОДРЖАВА ГА И АМЕРИКА! Огласио се Лукашенко после састанка са руским председником

ПУТИН ИМА ПРЕДЛОГ ЗА КРАЈ РАТА, ПОДРЖАВА ГА И АМЕРИКА! Огласио се Лукашенко после састанка са руским председником

БЕЛОРУСКИ председник Александар Лукашенко изјавио је после данашњег састанка са руским лидером Владимиром Путином у Москви да ће Кремљ ускоро изаћи са „врло добрим предлогом“ за окончање рата у Украјини, који, како тврди, у великој мери подржавају и Сједињене Државе.

26. 09. 2025. у 20:19

РУСИ НАПАЛИ СЕВЕРНО ОД КИЈЕВА: Десетине хиљада људи без струје и воде, Украјинци бесни због недостатка одбране

РУСИ НАПАЛИ СЕВЕРНО ОД КИЈЕВА: Десетине хиљада људи без струје и воде, Украјинци бесни због недостатка одбране

РУСКИ дронови гађали су у четвртак, 25. септембра, кључну инфраструктуру у градовима Чернигов и Нижин на северу Украјине, оставивши десетине хиљада становника без струје и воде.

25. 09. 2025. у 16:56

Коментари (0)

КРАЈ ОГРАНИЧЕЊА – Хуаwеи Пура 80 нуди и моћне камере и све апликације на дохват руке