ХИТАН АПЕЛ ЗА ПОМОЋ: Анастасија се бори са опаком болешћу, свако од нас може да помогне
ХУМАНИТАРНА фондација БУДИ ХУМАН прикупља новчана средства за Анастасију Гавриловић (25).

Фото: Фондација "Буди хуман"
Услед константног умора и увећања лимфних жлезда, Анастасија посећује лекара. Након дуготрајних испитивања, крајем маја 2017. године дијагностификована јој је акутна лимфобластна леукемија.
Након неуспелих циклуса хемиотерапије, Анастасији је урађена хаплоидентична трансплантација коштане сржи, у болници Ацибадем у Истанбулу. Донор је била њена мајка, чије су здраве матичне ц́елије потпуно замениле нездраве.
Међутим, њено здравље се компликује стањем опасним по живот – хронични облик ГвХД-Графт версус хост дисеасе-а, такозвана болест “калем против домаћина“. ГвХД је озбиљна компликација која прати поступак трансплантације матичних ћелија. То је стање које се развија када имунолошке ћелије донора нападну ткива примаоца. Докле год се нове ћелије не привикну на Анастасијин организам, реакције ће бити непредвидиве и неопходно је хитно реаговати да не би дошло до знатних оштећења органа, стога се средства прикупљају за терапије за контролисање имунолошких реакција, за неопходне специјалистичке прегледе, анализе, лаборатријске анализе, терапије, потребне интервенције.

Фото: Фондација "Буди хуман"
Иако се у свету веома мало улаже у побољшање терапија за ГвХД, тим лекара Ацибадем-а развио је најнапредније видове лечења који су се показали веома ефикасним као шанса за Анастасијину даљу борбу за живот!
Да Анастасија живи! Будимо хумани!
Помозимо Анастасији!
Слањем СМС поруке: Упишимо 396 и пошаљимо СМС на 3030
Слањем СМС поруке из Швајцарске: Упишимо хуман396 и пошаљимо СМС на 455
Уплатом на динарски рачун: 160-486124-02
Уплатом на девизни рачун: 00-540-0002344.5
ИБАН: РС35160005400002344587
СWИФТ/БИЦ: ДБДБРСБГ
Уплатом платним картицама путем линка: Е-донирај
Уплатом са вашег ПаyПал налога путем линка: ПаyПал
Скенирањем НБС ИПС QР код-а на вашој мБанкинг апликацији: НБС ИПС QР код
Препоручујемо

БОРИЛИ СЕ КРОЗ ЖИВОТ: Вулин са донаторима обишао породицу Гајић из Ситнице (ФОТО)
08. 01. 2022. у 15:27

ЗАХАРОВА О УПОЗОРЕЊУ ВУЧИЋУ ЗБОГ ПОСЕТЕ МОСКВИ: Бандитизам и уцена, тако делују терористичке ћелије
ПОРТПАРОЛКА руског Министарства спољних послова Марија Захарова данас је назвала упозорења Европске уније председнику Србије Александру Вучићу у вези његове посете Москви за Дан победе, "бандитизмом и уценом''.
30. 04. 2025. у 16:55

МАКРОН ПОСЛЕ РУСКОГ НАПАДА: Хитно нам је потребан мир
РУСКИ ракетни напад на град Суми на северу Украјине наглашава хитну потребу за наметањем примирја Русији, изјавио је данас председник Француске Емануел Макрон.
13. 04. 2025. у 15:34

ОБРТ! Бастијан Швајнштајгер скинуо бурму, па поручио: "Било је лепо..."
НЕ СТИШАВАЈУ се приче о разводу Ане Ивановић и Бастијана Швајнштајгера. Иако се бивша тениска шампионка и немачки фудбалски ас годинама представљају као складан пар, друштвене мреже и медији последњих недеља брује о наводној кризи у браку и разводу.
04. 05. 2025. у 11:07 >> 11:11
Коментари (0)