СВЕЧАНО У ХРАМУ СВЕТОГ САВЕ: Патријарх Порфирије служио литургију за Божић (ФОТО/ВИДЕО)

ПОГЛАВАР Српске православне цркве (СПЦ) патријарх Порфитије служи поводом Божића, који се данас обележава по старом календару, литургију у храму Светог Саве на Врачару.

СВЕЧАНО У ХРАМУ СВЕТОГ САВЕ: Патријарх Порфирије служио литургију за Божић (ФОТО/ВИДЕО)

Фото: Принтсцреен/РТС

Литургија је почела у 9.00.

У храму Светог Саве, као и у другим храмовима, биће прочитана посланица коју традиционално поглавар СПЦ упућује поводом рођења Исуса Христа, најрадоснијег хришћанског празника.

Фото: Принтсцреен/РТС

Обележавање Божића почело је поноћним литургијама у црквама.

У Храму светог Саве одржана је архијерејска литургија коју је служио владика ремезијански Стефан у присуству великог броја верника.

БОНУС ВИДЕО: 

БАДЊАК: За шта се молимо када га палимо и зашто то радимо?

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији

"ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА" Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији

У ИНТЕРВЈУУ за црногорски "Дан", Вилијам Монтгомери, бивши амерички амбасадор у СР Југославији, осврнуо се на ситуацију на Косову и Метохији.

15. 05. 2026. у 13:16

Коментари (0)

Игра је подигнута на виши ниво уз ове бонусе добродошлице без услова