"ЧУО САМ СЕ СА ЊИМ, НИЈЕ БИЛО НИШТА НЕОБИЧНО": Отац несталог Матеја Периша долази у Београд, стиже подршка са свих страна

Танјуг

02. 01. 2022. у 12:17

НЕНАД Периш, отац 27-огодишњег Матеја Периша из Сплита, који је нестао током новогодишње ноћи у Београду, каже да се са сином последњи пут чуо 31. децембра око 17 часова и да није приметио ништа необично током разговора.

ЧУО САМ СЕ СА ЊИМ, НИЈЕ БИЛО НИШТА НЕОБИЧНО: Отац несталог Матеја Периша долази у Београд, стиже подршка са свих страна

Фото: Н. Скендерија/Танјуг/Илустрација/Фејсбук/Јутјуб/SportskaTelevizija

- Ништа није указивало да ће догодити ово што се догодило - рекао је Периш и додао да је Матеј дошао у Београд са петорицом пријатеља и да је требало да се данас врате за Сплит.

Периш је рекао да ће данас после подне стићи у Београд и да ће се прво наћи са пријатељима свог сина у клубу "Готик" где су славили Нову годину да би, каже, реконструисали оно што се догодило.

Захвалио је српској полицији која, како каже, професионално и стручно ради свој посао како би пронашла несталог Матеја.

Периш је рекао да је његов син, дипломирани економиста и бивши ватерполиста, и раније славио Нову годину ван Хрватске и да је био на дочеку у Прагу, Будимпешти...

Ненад Периш, међународни ватерполо судија, каже да су му помоћ понудили многи из српског ватерпола, међу којима су бивши ватерполита Игор Милановић и помоћник министра спорта Дарко Удовичић.

- Хиљаде људи се јавило да понуди помоћ. Један човек из Београда, кога не познајем, јавио се и понудио да ми уступи свој стан на Зеленом венцу. Свима захваљујем на саосећању, али највазнија је информација. Зато молим све који нешто знају да јаве полицији, макар и анонимно, да бисмо сазнали шта се догодило - рекао је Периш.

ЕКСКЛУЗИВНО! НОВОГОДИШЊИ ИНТЕРВЈУ ПРЕДСЕДНИКА ВУЧИЋА ЗА "НОВОСТИ"

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
СКАНДАЛ! РАМА ОБЈАВИО СНИМАК РАЗГОВОРА СА ТАЧИЈЕМ: Срећна независност комаданте, брате мој, грлим те много и волим (ВИДЕО)

СКАНДАЛ! РАМА ОБЈАВИО СНИМАК РАЗГОВОРА СА ТАЧИЈЕМ: "Срећна независност комаданте, брате мој, грлим те много и волим" (ВИДЕО)

ПРЕМИЈЕР Албаније Еди Рама објавио је снимак телефонског разговора са бившим вођом злочиначке ОВК Хашимом Тачијем, који се тренутно налази у притвору Специјалног суда у Хагу, где је оптужен за ратне злочине и злочине против човечности.

17. 02. 2026. у 20:01

ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом

ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом

БЕЛОРУСКИ председник Александар Лукашенко изјавио је данас да је на почетку преговора између Белорусије и САД упозорио Вашингтон да не покушава да наруши односе између Минска и Москве.

16. 02. 2026. у 15:09

Коментари (2)

ЈЕДНО ПУТОВАЊЕ, ХИЉАДУ ПРИЧА: Туристичка организација Србије на Међународном сајму туризма - место сусрета и инспирације за нове авантуре