ДОКТОРКА АНА БАНКО ИЗНЕЛА НОВЕ ПОДАТКЕ О ОМИКРОН СОЈУ: "Вакцинисани имају искључиво асимптоматску или благу инфекцију"

Новости онлајн

29. 11. 2021. у 10:10

ВИРУСОЛОГ Ана Банко објавила је на свом Твитер налогу најновије податке о омикрон соју у Јужној Африци.

ДОКТОРКА АНА БАНКО ИЗНЕЛА НОВЕ ПОДАТКЕ О ОМИКРОН СОЈУ: Вакцинисани имају искључиво асимптоматску или благу инфекцију

Фото: РТС принтскрин

Према овим подацима се види да вакцинисани а заражени не иду у болнице и да пролазе као асимптоматски случајеви или с врло благом клиничком сликом, што имплицира да је вакцина имала ефекта и на најновији сој, који неки научници сматрају најгорим до сада.

- У Јужној Африци, према званичним извештајима, међу хоспитализованима тренутно је 0 вакцинисаних, 65 одсто невакцинисаних, 35 одсто делимично вакцинисаних - написала је Банко на Твитеру.

Она је додала:

- Вакцинисани засада имају искључиво асимптоматску или благу инфекцију.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
МИНИСТАРСТВО СПОЉНИХ ПОСЛОВА: Изненађени смо коментарима Захарове на рачун Србије и председника Вучића

МИНИСТАРСТВО СПОЉНИХ ПОСЛОВА: Изненађени смо коментарима Захарове на рачун Србије и председника Вучића

ДРЖАВНА секретарка у Министарству спољних послова (МСП) Републике Србије Невена Јовановић огласила се на друштвеној мрежи "X" поводом коментара портпарола Министарства спољних послова Русије Марије Захарове на рачун Србије и председника Републике Александра Вучића, истакавши да они као МСП изражавају изненађење поводом истих.

07. 11. 2025. у 14:04

САД ИЗДАЛЕ ГЕНЕРАЛНУ ДОЗВОЛУ ДО АПРИЛА: Одлажу се санкције руској нафтној компанији

САД ИЗДАЛЕ ГЕНЕРАЛНУ ДОЗВОЛУ ДО АПРИЛА: Одлажу се санкције руској нафтној компанији

СЈЕДИЊЕНЕ Америчке Државе су данас издале тзв. "генералну дозволу" којом се привремено одлажу санкције Росњефту у Немачкој до 29. априла 2026. године, објавило је америчко министарство финансија.

29. 10. 2025. у 16:17

Хрват чистио бунар - због оног што је пронашао, моментално ЗВАО ПОЛИЦИЈУ

Хрват чистио бунар - због оног што је пронашао, моментално ЗВАО ПОЛИЦИЈУ

ПОЛИЦИЈСКА управа Пожешко-славонске жупаније у Хрватској имала је двоструку интервенцију у суботу, након што су грађани у два наврата пронашли већу количину експлозивних средстава.

09. 11. 2025. у 13:28

Коментари (1)

КАКО ДА НЕ ОСЕТИТЕ ПРАЗНИЧНЕ ТРОШКОВЕ: Телефоном до мКеш кредита ОТП банке за неколико минута