ПСИХИЈАТРА ЗА НЕКОЛИКО НЕДЕЉА ИЗБАЦУЈУ ИЗ СТАНА: Судбина Јована Марића је у рукама његовог сина
ПОЗНАТИ психијатар Јован Марић (80) неће бити избачен из стана у којем живи, а који је поклонио сину Матеји (20), само ако његово дете не буде инсистирало на томе, каже извршитељ Младен Пецељ, који ради на овом случају.

Фото: Принтсцреен/Пинк
У супротном, овај јако болестан стручњак, који је једва преживео коронавирус и сада највероватније има рак простате, до краја месеца биће на улици.
Пецељ наглашава да су његове руке везане и да, у ситуацији када поверилац инсистира да се изведе извршење на основу судске пресуде, он то по закону мора што пре да спроведе. Ни то што је фактички зима и што је Марић јако лошег здравственог стања нису разлози због којих му се може продужити боравак у сопственом стану макар до пролећа.

Фото: Принтсцреен/Пинк
Чак ни чињеница да Марић тужи сина за очигледну неблагодарност поклонопримца, јер није видео оца седам година, а жели да га болесног избаци из стана, не одлаже извршење, па ће познати психијатар, по свему судећи, за неколико недеља остати без јединог крова над главом.
- Када је у питању правоснажна пресуда између два физичка лица, ту нема много мудрости. Мој посао је да што пре спроведем у дело оно што је суд пресудио. Према закону који ја морам да спроводим, ни болест, ни годишње доба, ни било које друго суђење не одлажу моје извршење. Постоје ситуације када извршитељ може да одложи извршење, али се то углавном дешава када нека фирма тужи физичко лице и онда се носите логиком да фирми тај стан није неопходан, док другој страни јесте. У ситуацијама када су два физичка лица у питању не можете да доносите никакве одлуке о одлагању јер можда стан хитно треба повериоцу и ви бисте га тиме оштетили - објаснио је Пецељ.
Он напомиње да у оваквој ситуацији само поверилац може да спречи извршење, те да судбина Јована Марића искључиво зависи од сина Матеје.
- Ако се он сложи са молбом дужника да се извршење одложи, ни ја ни било ко од мојих колега томе никада нећемо стати на пут. Страна која је добила судску пресуду има право да допусти другој страни да живи у стану и годинама, има права и да га поклони. У супротном, мора се поштовати одлука суда, као и Закон о извршењу и обезбеђењу, који и више него јасно прописује све ово што сам вам претходно навео. И ми извршитељи смо људи, и мени као човеку буде тешко када морам некога да избацим на улицу, поготово када је у питању старије и болесно лице - искрен је Пецељ.
(Информер)
БОНУС ВИДЕО:
Мати Герасима служи Богу и верницима у манастиру код Дарувара

БУКТИ РАТ НА РЕЛАЦИЈИ БУДИМПЕШТА-ЗАГРЕБ Сијарто Пленковићу: Ти си лажов, хоћеш преко нафте да профитираш од рата у Украјини!
ОДНОСИ између Мађарске и Хрватске додатно су се заоштрили након што је мађарски министар спољних послова Петер Сијарто оптужио Загреб за ратно профитерство. Хрватски државни врх је у петак оштро одбацио оптужбе, а премијер Андреј Пленковић узвратио је назвавши Сијарта "изузетно безобразним".
27. 09. 2025. у 12:25

АМЕРИКАНЦИ ОДУШЕВЉЕНИ ВУЧИЋЕМ! Пљуште коментари након гостовања на Њузмаксу: "Хоћемо га код Такера, дивно је чути овог мудрог човека"
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић гостовао је синоћ на америчкој телевизији Њузмакс, а његово гостовање привукло је велику пажњу америчке јавности.
27. 09. 2025. у 11:29

"ПОЧИВАЈ У МИРУ" Бајић се опростио од драгог колеге: "Нека ти је вечна слава"
ГЛУМАЦ, редитељ и професор глуме Енвер Петровци преминуо је у 72. години, 22. септембра.
27. 09. 2025. у 09:35
Коментари (5)